Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ez ellen?

Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés

Mások utasítgattak és teljes hülyének néztek a múltban engem, én naivan tanításnak gondoltam, mostmár tudom, nem volt az.

Abba is beleszóltak hogyan egyek, hogyan mossak kezet, és kioktattak engem alap dolgokról, számomra egyszerűen undorító ez és mostmár megfogadtam, fellázadok ez ellen, bármilyen apróság is legyen pl csukjam be az ablakot.

Nem nem csinálom, nem vagyok a csicskád

Megharagudik nem érdekel, saját jogom is van.

Mindegy családtag, ismerős vagy idegen csinálja ezt.


2020. dec. 22. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Költözz el saját birodalmad legyen
2020. dec. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Különbséget kell tudni tenni az utasítás és a javaslat között.


Ez nem mindig egyszerű, főleg akkor nem, amikor a másik fél az utasításait/elvárásait javaslat formájába csomagolja.


Szóval minden ellen lázadni nem célszerű, ugyanakkor meg kell húzni a határokat, hogy ebben elfogadok tanácsot, abba már nem szólhatsz bele.

2020. dec. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire f*szfejnek lenni.

Ha arra kér valaki, hogy "légyszives csukd már be az ablakot", akkor reálisan el tudod dönteni, hogy miért kérte: Csicskáztatott? Esetleg te vagy közelebb és neked kevesebb erőfeszítés? Vagy ő benne van valamibe amiért nem tud felállni?

Az megint más amikor valaki 0-24 belepofázik abba, hogy hogyan neveld a gyerekeidet vagy hogyan éld az életed, de az nem csicskáztatás, hogy "ha mész le a boltba hozz már nekem is egy liter tejet légyszi".

Legközelebb te is kérhetsz ilyet. Így működik a világunk. Lehetsz egy bunkó f*sz, de akkor ne csodáld majd ha eltűnnek körülötted az emberek.

2021. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!