Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó embernek tartod magad?...

Jó embernek tartod magad? Miben kéne változnod? Mely tulajdonságokat utálod magadban vagy akár másban?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 01:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Külsőben. Nem utálok semmit és senkit, csak a gonosz/rosszindulatú embereket nem szeretem.
2021. jan. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Szerénység! Ha én valamit szeretek magamban, az a szerénység.

2021. jan. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok jó ember. Ha úgy érzem változás kell, változtatok. Nincsen olyan, hogy kéne... Nem utálom sem magam, se senki mást. Minek?
2021. jan. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó ember vagyok, mindenkihez jóindulattal, kedvességgel, és segítő szándékkal fordulok.

Amit utálok magamban, az a makacsságom, a félénkségem és a lustaságom.

Másokban a felszínesség zavar a leginkább, és a rosszindulat. Ezek nagyon távol állnak tőlem.

2021. jan. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ember vagyok, mert szándékosan nem ártok másoknak. Sőt, ha tehetem, akkor segítek akinek tudok.

A halogatáson kívül nincs olyan tulajdonságom ami zavar, olyan biztos van rengeteg, ami másokat idegesít bennem.

2021. jan. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Saját magát szerintem úgy 10-ből 8 ember kifejezetten jónak tartja, a maradék meg "realistának", ami morális értelemben se jó, se rossz. Ennek ellenére mindenki talál valaki(ke)t rossz embernek, szóval nem jön ki ugyanaz a matek sehogy. Éppen ezért nem érzem úgy, hogy az én tisztem lenne megítélni a saját "jóságomat", ezt meghagyom azoknak, akik külső szemmel tekintenek rám. De amúgy végtelenül lusta és minimalista vagyok, nagyon sokszor nincs kedvem senki társaságához, ezek talán nem a legpozitívabb tulajdonságaim.
2021. jan. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó vagyok. Nagyon sok mindenben kéne változtatnom. Talán egyik legszembetűnőbb, az a szociális érzéketlenségem, egyoldalú ítélkező látásmódom.


Másokban a zárkózott gondolkodást nem szeretem, amikor nem nyitottak semmire sem a külvilágból, csak a szűk kis világukban élnek. Például, volt gyakorin hogy egy aranyos fiatal lány kérdezett nagyon egyszerű dolgot. Kicsit butácska volt, de olyan válaszokat kapott, hogy hugyagyú, meg idióta. Az ilyesmi zavar, hogy mennyire vakok és bunkók. Beképzelnek a másik emberbe valami rosszat, aztán azt a rosszat nem meg gyógyítani, segíteni akarják, hanem szét oltják. Közben egy normális kedves lány érzelmi világába hatoltak bele a nyomorékságukkal.

2021. jan. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tartom magam annak, mert így senki sem kérhet számon azért, ha rossz napom van vagy nemet mondok valakinek.
2021. jan. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Régen jó embernek tartottam magam és a környezetem annak is tartott. Ennek megfelelően, majdnem a teljes környezetem negatívan bánt velem. Most már, nem vagyok túlzottan jó és ezen nem is akarok változtatni. Úgy gondolom, hogy amit ad a világ, én is azt adom vissza.

Mit utálok magamban? Igazából pont azokat a dolgokat, amik visszafognak attól, hogy rosszabb legyek.

Másokban mit utálok? Hogy önzők, hazudnak és érdekemberek. Mindenki.

2021. jan. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Jó embernek tartod magad?": Nem tarom magamat jóembernek;

"Miben kéne változnod?": abban, hogy ne legyen hirtelen cselekedeteim, amik meggondolatlanok, ne keressem mindenben a rosszat, fogadjak be embereket a környezetembe, tudatosabb legyek.

"Mely tulajdonságokat utálod magadban vagy akár másban?": magamban, hogy jóindulatú vagyok, túlságosan is.

2021. jan. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!