Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar egyeseket, hogy...

Miért zavar egyeseket, hogy egy fehér embernek más rasszú párja van?

Figyelt kérdés

Magyarországon mondjuk talán a romákat lehetne felhozni mint példa, mert azért

más rasszú népcsoport nem igen él itt nagyobb számban (arab, afrikai, kínai stb).



2021. jan. 11. 23:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%

Miért zavar, hogy mást zavar?


A válasz ugyan az.

2021. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Dorci1999 ***** válasza:
21%
Fogalmam sincs.
2021. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam hogy engem zavarna...

Csak kiváncsi vagyok miért van ez amit a kérdésben leírtam...

2021. jan. 11. 23:59
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, nem is értem igazán. Ilyen emberek voltak/lesznek. Én cigány vagyok, nagyon tetszenek a magyar lányok, abból is a tipik szőke haj kék szem, de pl egy barna haj zöld szem vagy ilyesmi formáció is nagyon imponál. Nem hiszem hogy ez lehetetlen, nem vagyok buta, igénytelen stb. A nevelőanyám is magyar, apukám pedig cigány. Az ismerőseim között egyáltalán nincs olyan aki elítél. Addig kell emiatt aggódni amíg nem vagy 18+, és hogy miért? Mert a szülőknek van beleszólásuk és ha esetleg ők nem fogadnak el egy roma fiút/lányt mint a fiúk/lányuk szerelme ként akkor megtilthatjak a talalkozast stb. De miután felnőtt vagy ugyan úgy bele tudnak szólni, de már nem fog számítani. Kérdésedből következtetve te magyar vagy, szóval ha tetszik egy roma ember, vagy már együtt is vagytok, akkor ne érdekeljen más véleménye. Soha nem ott van a baj, ha az ember bőre sötét, ott van a baj, ha a szíve az. Rossz ember van magyarba cigányba. Azt hogy te milyen ember akarsz lenni csak te döntöd el. Remélem választ tudtam adni a kérdésedre. További szép estet.
2021. jan. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4-es


Igen magyar vagyok, és nekem is tetszenek a roma lányok sőt egy ismerősöm aki nő vagy 5 éve van együtt egy roma férfival és semmi probléma nincs kettejük közt. Csak úgy vettem észre, hogy főleg magyarországon szeretnek ezzel szemben ítélkezni...

2021. jan. 12. 00:05
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
Valóban, itt nagyon nagy a gyűlölet. Abban bízom hogy idővel el fog múlni. Úgyis meg fogod találni a hozzád illő lányt, nekem vannak rokonaim, akik azok, és teljesen normális lányok. Szóval emiatt nem kell aggódnod. Akik pedig rossz szemmel nézik így jártak, nehogy már beleszóljanak a másik életébe. Örülök hogy te sem vagy előítéletes. Sajnos sokaknak vannak rossz tapasztalataik, ezért is nézik le a romákat, de hat most ez van, nem tudok mit csinálni, ez egy kis kihívás az életemben. Nem érzem magam se többnek se kevesebbnek. Sok sikert a továbbiakban. Úgyis megtalálod az igazit.
2021. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

6-os


Köszönöm a hasznos hozzászólást, és a jó kívánságot!

2021. jan. 12. 00:17
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

Borsodban laktam. Ismerem az ottani cigányokat. Amikor segítettem nekik munkát és pénzt keresni, halálosan megfenyegettek. Rendesen hónapokig féltem az utcán!


Most BP-n lakom. Hadd ne meséljek, mik történtek itt, amit egyes cigányok művelnek! Lopás, fosztogatás, rablás (előre megfontolt testi sertés útján történő lopás), a rendőrség falaz neki, milliós károkat okoznak csak az én házamban.


Ha megy a szövegértés, tudod, nem azt írtam, minden cigány ilyen. De néhány elég jelentős példányszámú egyed ezt okozza és ezzel félelmet vált ki.


No. Ezt lehet tagadni, ahogy azt teszik is. Ezt lehet rasszizmusnak hívni, ahogy teszik is. De ez egyszerű életösztön, hogy valaki sokat kapott egy csoporttól, attól tartani fog.


Aztán van egy olyan emberi tulajdonság, hogy valaki liberális vagy konzervatív skálán (nem szélsőségeken) melyik irányba húz. A hagyomány tisztelők nem csipázzák az interracial házasságokat. A szabadgondolkodásúak inkább.


Továbbá tényszerű kutatás, hogy az emberek többsége a saját rasszához, azon belül is egy szűkebb rétegbe tartozó, egyéni preferenciához vonzódik. Tehát példa kedvéért a szőkékhez, az alacsonyakhoz, a lónyerítéssek vihogókhoz. A többségnek van saját maga által kreált idealizált pár és azokat keresi. Ez a faji megkülönböztetés alapja, tehát biológiailag a többi egyedet a fajfentartásból kizárva a saját preferenciájának megfelelő egyeddel párosul, ezáltal minden más génnek nemet mond és sajátját részesíti előnyben. Majd a gyerekeit is másokkal szemben előnybe helyezi és az elvei és gyerekei előnybe helyezésével a kultúráját is átadja.

Az előnyhöz juttatás egyik módja a többi egyed kivetése a választásokból, döntésekből élelmezésből, javakból. Tehát a saját általam létrehozott javakból nem mást akarok táplálni és gazdagítani, hanem a sajátom.

Innen nem sok lépés az, hogy aki nem így tesz, az nekem ellent mond. Az ellentmondás tűrése, illetve a big 5 személyiség típus megfogalmazása szerint az agreeableness, magyarul ezt is roszzul fordítják, de ez már a magyar pszichológusok baja legyen.



Az EQ egy elkeserítő módon hiányos dolog Magyarországon. Mondhatni szándékosan rongált az iskola és a közélet által. De szüzességes ahhoz, hogy ezt meg lehessen érteni, miért vannak ilyenek. Ehhez az első lépés, hogy másik fejével gondolkodik valaki és nem a sajátjával, de ha az nem megy, a további miérteket megkeresi és próbál más választ adni ezekre, mint amit elsőre adna.



Nem viccből írtam a #1 hozzászólást. A legtöbb érv ugyan az mindkét oldalon.

Neked nem zavaró. Másnak sem az. Te nem tennél ilyet és az ismeröd sem. Szintúgy válasz az eredeti kérdésre is.


Ugyanakkor - kíváncsi vagyok, mi hajt - felmerül a kérdés, ha nem zavar, miért kérdezted?

2021. jan. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
22%

"Valóban, itt nagyon nagy a gyűlölet"


Miről beszélsz?

2021. jan. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%
Indul az indokolatlan lepontozás. EQ nuku.
2021. jan. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!