Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jellemző a magyar társadalomra...

Jellemző a magyar társadalomra a panaszkodás?

Figyelt kérdés

2021. jan. 13. 12:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is
2021. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak nézz szét itt gyakorin és világossá vállik
2021. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Nézd meg a Himnuszunkat. 100% siránkozás.
2021. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
fröcsögés nemzetünk sportja.
2021. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaz 4-es :)
2021. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan hajlamosak rá, pedig ha mindig a jókra gondolnának, és beszélnének róla, könnyebben elviselhetőek lennének a rossz dolgok is. Persze ez nem jelenti azt, hogy a rosszakról egyáltalán nem érdemes beszélni, mert a túlzott magunkban tartás sem egészséges.

Ugyanakkor azt fenntartással kezelem, amit több helyen említenek, hogy kimondottan a magyar emberek jellemzője ez, szerintem máshol is ugyanígy előfordul.

2021. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan
2021. jan. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de meg kell nézni az okát is. Évszázadokig voltunk úgy elnyomva, hogy esélyünk nem volt kitörni. Anyagilag most is a béka feneke alatt vagyok 3 emelettel. Más nem marad. Én éveket éltem Ausztriában és azt vettem észre, hogy ott azért kezdeményezőbbek, proaktívabbak az emberek, de nem is élnek olyan kétségbeejtő létbizonytalanságban mint sok-sok magyar. Ha van biztonságod, sokkal könnyebb tenni, nem passzívnak lenni.


Emellett persze sok olyan eset van, amikor nem vagy nem teljesen jogos a panaszkodás. Én is panaszkodtam most egy kicsit :)

2021. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hajaj! De mennyire!
2021. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy jellemző a Magyar Emberre a panaszkodás. Csak ezen a $zar Gyakorin vannak ollyan emberek hogy ilyen nemnormálisak.Tele van velük a tököm. Hogy mind csak kioktatnának meg mindnek több a fizetése mint nekem, oszt mit tettek érte?? Semmit se. Meg mindnek van a bankba negyvenmilliója egy pesti panelra. Nekem meg nem telik egy pesti panelra se. Pedig én csak ottan akarnák ülni a pesti panelomba oszt nézni a meccseket. Á de azon is csak felidegesíteném magamot mert mindég szarul játszanak azok a falábúak. Osz kapnak negyvenmilliót, egy pesti panelt érte havonta.Én mikor keresek annyit abba a $zar gyárba? Semmikorse. Oszt ottan köcsög a főnök meg levonnyák az ebédidőt is. Meg az ebédlő is messze van. Nincsen időm se nyugodtan megenni a parízeres zsemlémet se. Na meg az a parízer. Hát az sem ollyan már mint régen vót. Régen minden jobbvót. A kádár idején mevvótunk becsülve. Vót virsli meg sör vót hozzá májuselsejin. Most a virsli is millyen kicsi már meg a sörbe is csak alig van három százalék alkohol. A szomszéd az bezzeg horgya tálcaszámra aztat is fene a jó dógát. Meg ott van az asszonya aszt az főz mos meg takarít rája. Meg oda is tarcsa néki. Nekem ki tarcsa oda? Hát senkise. A jómultkorában is rámjött a kangörcs, feltelefonáltam a rosszjányokra hogy hogyé van egy menet. Asszongya nekem a kisjány hogy húsz az alap. Oszt mi az az alap? Mijé nem minden van benne húszé ha én mindent akarok csinálni. Meg nem engedett az árbú se meg még rám is csapta a telefont. Ezek a mai jányok se olyanok már mint régen.
2021. jan. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!