Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy maradhatnék felnőtt?

Hogy maradhatnék felnőtt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ismerős-e az az érzés, amikor teljesen gyerekként viselkedik valaki?


Amikor nem pakol el maga után, nem takarít, nem beszélget a családtagjaival, hanem helyette számítógépezik, és ha valaki beszélgetni akar vele, akkor nincs hozzá kedve, miközben tudja, hogy ezzel megbántja a másikat.


Pl. tegnap este el kellett volna mennem a férjemmel sétálni, főznöm kellett volna és helyette inkább számítógépeztem. Le kellett volna szednem reggel a ruhákat, de helyette filmet néztem. Most meg dolgoznom kellene, de már több kérdésre válaszoltam az oldalon.


Az esetek felében felnőttnek érzem magam és úgy érzem, hogy az én felelősségem, hogy mi történik velem, tennem kell érte, hogy jó irányba haladjanak a dolgok.


Aztán jön egy ilyen időszak, amikor úgy érzem magam, mint egy gyerek.


Tud valaki tippet arra, hogy hogyan próbáljak meg felnőtt tudatállapotban maradni?


29N


2021. jan. 14. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag akkor nő fel az ember igazán, ha gyereke lesz, és/vagy elveszíti a szüleit. Én is hasonló állapotban vagyok mint te, csak engem nem zavar. 46/N
2021. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Thispain ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy felnőtt nem attól leszel, hogy mindenkinek megfelelsz. Felnőttként te döntöd el, hogy mit csinálsz, és viseled-e annak következményeit(elvileg).
2021. jan. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es


Szerintem ez csak a "külső" leírása a felnőttségnek. Amikor felnőtt tudatállapotban vagy, akkor tudod, hogy te irányítod az életed és a döntéseidért felelősséggel tartozol és eszerint cselekszel. Valahogy úgy, mint a linknél, teljesen átéreztem, hogy miről beszél, mert néha én is érzem.


https://www.youtube.com/watch?v=ZOgvWIulxho

2021. jan. 14. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hogy nincs mindig kedved bizonyos dolgokhoz attól még nem vagy gyerekes.Nekem sincs mindig kedvem monoton módon ugyanazt csinálni.És?Ettől még felnőtt módon tudok viselkedni.El fog múlni ez a kedvetlenség 34/N
2021. jan. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy motiválatlan, céltalan vagy akár boldogtalan vagy és ezért nincs is kedved ezekhez a hétköznapi teendőkhöz, csak ahhoz, hogy mindneki hagyjon békén, és lekösd magad, hogy ne kelljen az életedre gondolni... Keress valamit, ami újra egy kicsit lázba hoz, ez elég energiát és kedvet fog adni a többi hétköznapi tevékenyéghez is
2021. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!