Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki sakkban jó, az az életben...

Aki sakkban jó, az az életben intelligens?

Figyelt kérdés
Az élet problémáit lehet hasonlítani egy sakkjátszmához?

2021. jan. 14. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Az élet problémáinak megoldását megkönnyíti a komplex, és előrelátó gondolkodásmód edzése.
Nem általánosíthatunk, a jó sakkozók sem sikeresebbek (a sakkon kívül) semmiben az életben, mint a nem sakkozók.
Nincs ilyen tanulmány, nem tudni.
32 szavazat
 1/7 Baluba ***** válasza:
83%
Nem láttam ilyen tanulmányt, de a saját személyes tapasztalatom alapjáén egyértelmű, hogy a sakktudás és a "sikeresség" között pozitív korreláció van. Ez nem jelenti azt, hogy a sakktudás segít sikeresnek lenni, de elméletnek nem rossz.
2021. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Én sem ismerek ilyen tanulmányt, de szokták mondani, hogy logika nélkül lehet élni, de nem érdemes.
2021. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a túlgondolást sosem értettem. Ez olyan, mint amikor általánosban technika órán egy kocka kifaragását összekötötték azzal hogy nem fogok meghalni közlekedési balesetben... (sokat foglalkozol térbeli elemekkel >> jobb lesz a térlátásod >> jobban érzékelsz távolságokat, akár mozgó dolgokét is >> megfelelően fogod érzékelni az autó távolságát is)

A sakk az sakk. Attól hogy én kézilabdázom, és jól átlátom a játékhelyzeteket és az emberek mozgását a pályán, még nem leszek sikeres logisztikai szakterületen. Attól, hogy ott jó csapatjátékos vagyok, mert imádom a csapattársaim, még nem jelenti hogy egy cégen belüli teamben is jól fogok funkcionálni. Attól, hogy futás közben jó a monotónia tűrésem, még nem fogok jól bírni pszichésen egy gyári munkát... és még folytathatnám.

A sakk egy játék. Nem egy tulajdonság. Abban jó vagy, ha rengeteget gyakorolod, és az ellenfeled lépéseit előre látod, illetve magát a játékot átlátod. Attól, hogy a sakkot komplexen és logikusan átlátod, még az élet egyéb területeit (mint pl a kapcsolataid) nem feltétlenül fogod. Attól, hogy sakkban jól "olvasol az ellenfeled fejében", még nem jelenti azt, hogy a civil életben is ugyanez működni fog.

Egy adott területen jónak számító emberek csoportja (vegyük csak a sportot) rengeteg féle az élet egyéb területein. "A sport fejleszti a kitartásod, megtanít beosztani az időd, segít ambíciókat felállítani az életedben. Így a sportolók többsége jó tanuló" Ez remek, de van olyan válogatott akinek érettségije sincs, másnak meg doktorija. "A sportolók sikeresebbek a magánéletben, hiszen jól néznek ki,anyagi biztonságot tudnak nyújtani a családnak, és a csapat miatt jól fejlett szociális készségeik vannak". Igen? Van olyan, aki a többedik válásán van túl, van aki fiatal csajszival lépett félre, van aki boldog családban/kapcsolatban él évek óta, és vannak menthetetlenül szinglik is.

Szóval, szerintem a két dolgot nem lehet összekötni. De ez csak az én véleményem.

2021. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Ismerősből megítélve nem biztos...
2021. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Elmondom miért nem jó a tézis. A sikerhez kell érzelmi, és kognitív és szociális kompetencia. Emellett logika, és a többi. A. Sakk logika. Simán lehet szociopata... Aki sakkozó, lehet autista,. Vagy egyéb. A siker definíció meg ugye szubjektív. Kinek mi. illetve honnan indul? Milliomos csemete?! Vagy nem?!
2021. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
A sakk egy kiszámítható játék, míg az élet kiszámíthatatlan.
2021. jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem rossz. Lopom xd
2021. jan. 20. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!