Fogalomzavarban vagyok, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Közgáz alapképzést végzek jelenleg, és Business Intelligence ( [link] mesterképzésre gondoltam továbbmenetelként. Eljövedő álláslehetőségeket BI szakértő, Üzleti elemző, IT Business Analyst, business analyst néven láttam.


[link]


Itt is megnéztem, de a business analyst és az IT business analyst is üzleti elemzőre van fordítva. Alapszakon egy átlagos közgazdasági szakra járok [Nem gazdinfo] (Economics and Business Administration), és ennek a mesternek a tematikája a machine learning, costumer analytics, data science, data management körül forog. Melyik szakmára fog ez engem kvalifikálni? Üzleti elemzők között elég erős különbségeket látok,


[link]


[link]


Itt nekem többen mondták hogy bukott szakma, illetve csökken a fizetése. Valóban így van? (Csak ha igen akkor inkább pénzügyre megyek) Milyen fizetések azok a csökkenő fizetések :D


[Maradj külföldön, illetve Magyarországon szar a fizetés témajú siránkozó kommenteket nem várok]


JAh és Budapsti bérezések érdekelnének



2020. ápr. 20. 23:47
 1/2 A kérdező kommentje:
JAh és SQL, R, Python programozást is tanítanak rajta de persze gondolom nem computer science mélységben :DD
2020. ápr. 20. 23:59
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag ezzel a szakmával nem nőhetsz mellé. A jelenlegi trendek azt mutatják, hogy minden cég digitalizálja és automatizálja a folyamatait, mindenki saját fejlesztésű appokat szeretne gyártani a legegyszerűbb dolgokra is. Az üzleti elemző egy ilyen fejlesztési feladat során összegyűjti az üzleti logika szerinti igényeket, és lefordítja a fejlesztő teamnek, illetve folyamatosan kommunikál a megrendelő és a fejlesztői oldal között. De persze mást is csinálhat, cége válogatja hogy milyen munkakörök tartoznak bele ebbe a pozícióba. Láttam olyan álláshirdetést is, ahol az üzleti elemzőnek több köze volt a pénzügyhöz és a kontrollinghoz, mint az informatikához: automatizált riportok, havi zárásnál besegítés, pénzügyi elemzések stb.


A business intelligence pedig egy fancy elnevezés azon tevékenységekre, amikor is elősegíted a vezetői döntéshozatalt azzal, hogy a releváns forrásokból előállítod az adatokat, és elvégzed a szükséges elemzést, illetve prezentálod azt. Ez is gyakorlatilag már kell mindenhova, ahol nagy rendszerrel dolgoznak és sok adat jön be.


Szerintem ezekkel nem lőhetsz mellé annyira. Programozóval, szoftverfejlesztővel és projektmenedzserrel Dunát lehetne rekeszteni, ahogy pénzügyessel és könyvelővel is. Szerintem viszonylag kevesen vannak, akik egy gazdasági vagy informatikai képzés után pont egy ilyen fura, köztes területen szeretnének elhelyezkedni. Bár ugye a piaci rés adott, szóval már érezhetően több és több ember kezd majd ezzel is foglalkozni.

2020. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!