Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik vonalon érdemes special...

Melyik vonalon érdemes specializálódni? (Business Intelligence/Data analytics vagy IT Business analystics)

Figyelt kérdés

Két mesterképzést latolgatok, Business Intelligence vagy Information Management. Személy szerint a másodikat gyengébbnek tartom, hiszen "menedzsment-orientált" és inkább a soft skillekre tanít. Az elsővel (BI) pedig python/R/SQL/tableau/scala basic "data science" tudást kapunk, viszont érdemes mondanom hogy ezt !közgázkaron teszem!, ergo sokkal gyengébb matematikai/programtervezési háttértudást biztosít mint amit egy data scientist szerepkörben elvárnának. Én ebből arra következtetek hogy a non-repetetiv érdekes big data állásokat a STEM-esek fogják megkapni ;D

Szóval lehet hogy a BA irányba kéne elmenni, csak ott meg egyre növekvő túltelítettség van. KArrier / Jövőkép / Munka természet / Fizetés szempontból melyiket tartjátok előnyösnek?



2020. júl. 1. 01:12
 1/3 A kérdező kommentje:

Jah egyébként külföldi [dán] egyetemről van szó, BsC-n vagyok most ott.

(és igen az otthoni viszonyokról szeretnék tudni, mert haza akarok költözni, szóval aki azon keseregne hogy a magyar helyzet milyen rossz vagy hogy csak FiDEsZeS KaPCsOLAttAl LehET JóL KEreSNi kíméljen!! )


:)

2020. júl. 1. 01:16
 2/3 A kérdező kommentje:
Jah és még csak annyit hogy tisztában vagyok vele hogy Business analystból is hiány van jelenleg, de a trendeket elnézve nagyon sok menedzser fog beömleni a szakmába 5-10 éven belül (Csak ahogy elnézem dániában már kb nem indítanak átfogó/pénzügyi számvitel képzést csak Controlling/management accountancy-t mert a legtöbb accountant munkáját ott már leautomatizálták ==> átmentek managementre)
2020. júl. 1. 01:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik érdekel. Komolyan.
2020. júl. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!