Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alázás, hatalomgyakorlás,...

Alázás, hatalomgyakorlás, ellenségeskedés! Mire jók ezek?

Figyelt kérdés

Ez nem provokatív kérdés, inkább vállalom a naivitás bélyegét, de tényleg nem tudom megérteni.


Hatalom: bizonyos esetekben szükség van rá, hogy a többség érdekeit, az emberek biztonságát stb stb stb megvédjék. De a hatalom ugyanakkor óriási felelősség is. Tehát ha úgy vesszük, a nagy felelősség miatt csak nagyon szűrt alkalmasságú embert volna szabad a közelébe engedni.


Az arrogancia, az alázás, gyalázkodás viszont totálisan értelmetlen dolgok az én olvasatomban, de minimum projektáló kompenzatív dolgok.

Sokszor látom, hogy vitáknál, közlekedésben de sok más szituációban is akkora jelentőséget tulajdonítanak annak, hogy "kié az utolsó szó" meg "kinek van igaza". Akkor is, amikor igazi tétje nincs. De miért? Akkor ha nincs igazam, akkor másfelé forog a föld? Vagy nem gömbölyű... vagy mi van?

Ha valaki rendben van magával, az nem érez késztetést arra, hogy nekimenjen a másiknak, hogy rombolja a többi embert. Ezek szerint ennyire nincsenek az emberek rendben?


Vagy ki hogy látja, mik az okok?



2021. jan. 15. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ennyire nincsenek az emberek rendben. Főleg itt Magyarországon.
2021. jan. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én belátásom szerint, azért van ez mert energiáért harcolnak az emberek. Sokan nem tudják magukban megtalálni az erőforrást, ezért a másik embertől akarják tudatalatt átvenni az energiákat, ezért van a hatalomgyakorlás és stb. Ha megtanulnának az emberek meditálni, megtalálni a belső erőközpontjukat, kevesebb hatalmi harc lenne szerintem.
2021. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es! Látom ismered a Mennyei próféciát :)
2021. jan. 15. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


igen, ismerem:) Amikor először a kezembe került nem értettem belőle egy szót sem. Másodjára már egész sokat el tudtam belőle sajátítani:)

2021. jan. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

1-esnek!

Micsoda hülyeség, hogy "főleg Magyarországon"? Ez rasszizmus.

Az emberi természet általános, és nem függ sem kontinenstől, sem országhatároktól.

2021. febr. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy minél magasabb szinten van egy társadalom értelmi és érzelmi intelligenciája, annál kevésbé jellemző ez. Ahol azt tanítják és teszik, hogy élni és élni hagyni, ott ez nem jellemző. Kanada, Svédország, Dánia, Hollandia...


Magyarországon ezzel szemben mi van? Hierarchia a kor alapján. A 60 éves nagyképűen, flegmán, lekezelően beszél a 18 évessel. Ahol olyan szavakat hallasz idősebb embertől, hogy "tiszteld a koromat te szarházi".. családon belül, munkahelyen is megvan ez. Ha fiatal vagy, kuss a neved. Ez agressziót szül a fiatalban, gyűlölködik, elfojt. Mire ő is 50 éves lesz, ugyanúgy fog viselkedni a fiatallal, ahogy vele is viselkedtek. És ez szépen újratermelődik. Egy mocskos, nagyképű, arrogáns nemzet a magyar. Az idős generáció azt mondja, " ha én szívtam, szívjon a fiatal is". 30 évvel később majd ezek a fiatalok mondják ugyanezt.


Amíg nincs meg a magunk és mások felé való tisztelet, élni és élni hagyni mentalitás, addig ez így lesz. Márpedig ez semmit sem változott az elmúlt 30 évben. Ha jó a gyomrod, elég gátlástalan vagy, pökhendi és flegma, akkor el lehet itt lenni, de ÉLNI nem lehet.


Akinek esze és gerince van, az már rég elment ebből az országból. Itt csak az acsarkodás megy. Ez így volt 100-200 éve is. És így is fog maradni. Aki fejlődni akar az elmegy innen Nyugatra.

2021. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szomáliában a konfliktusokat úgy intézik el, hogy mindennapos a gyilkosság.


Oroszország egy fokkal jobb, ott már csak verekedéssel intézik el a dolgot. Egy két törött csont, kivert fog azt jóvan.


Magyarországon verbális agresszió jellemző, néha még fizikai is azért. Recsegve fingó irigy prolik országa.


Míg az olyan országok mint Svájc, Kanada, Norvégia... Ott magas minőségű emberek élnek egymást tisztelve. Talán nem véletlen, hogy annyira nehéz bekerülni azokba az országokba, nem lehet csak úgy bevándorolni egy szarcsíkos gatyában orrot túrva.. Mint egy elit klub

2021. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!