Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ahogy idősebb leszek egyre...

Ahogy idősebb leszek egyre nehezebb lesz boldog lenni?

Figyelt kérdés

Még csak tizenhat vagyok, tudom az nem vészes, de a kamaszkorom már véget ért,hála az égnek.

Régen akármikor képes voltam boldog lenni. Csak kimentem az erdőbe, és boldognak éreztem magam. Most nem megy. Az alaphangulatomra a közöny jellemző. Semmi nem érdekel, elvesztettem minden motivációmat. Nem vagyok szomorú, inkább fásult. Általában mindig jókedvű voltam, most nem megy. Csak úgy rámjönnek a sírógörcsök, és nem akarnak elmúlni.

A suli, a félévi jegyek, folytonos szorongás, hogy mi van, ha az osztályfőnököm megutált, mi van ha kibeszélnek a hátam mögött, mi van ha azért nem ír vissza az egyetlen barátnőm, mert már nem kedvel.

Én voltam régebben a megtestesült motiváció...és most? Semmi.

(Még mielőtt valaki elkezdi hogy ez csak tini-hiszti, nem nem vesztem össze a szüleimmel, nem, nem vagdosom magam, és nem, nem akarok meghalni. Csak nem értem, miért nem tudok örülni,miért nem vagyok lelkes/motivált)


2021. jan. 15. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A tinikor márpedig nehéz. Én sokkal boldogabb voltam/vagyok fiatal felnőttként, a magam uraként, amikor magam választom meg a közösségem, napi rutinom, lakhelyem, hova és kikkel utazok, stb. Motivál a munkám és a hobbijaim. Tiniként egy agyzsibbasztó vegetálás volt az élet, minimális kitörési ponttal. Nyilván ha ki vagy szolgáltatva, minden érzékenyebben érint. Szóval hajrá, ne add fel, de ne is hidd hogy más meg fogja oldani a gondjaid. Rajtad kivul senkit nem erdekel mi lesz beloled, boldog leszel e, stb, ezert kell elkezdenj tenni érte.
2021. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, főleg tini/fiatal felnőtt korban nehéz megtalálni a boldogságot. Persze felnőttként se könnyű.😔
2021. jan. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Most is kimehetsz az erdőbe, és lehetsz boldog (de azért öltözz fel jól), mi akadályoz meg benne? Ha csak az, "hogy mi van, ha az osztályfőnököm megutált, mi van ha kibeszélnek a hátam mögött, mi van ha azért nem ír vissza az egyetlen barátnőm, mert már nem kedvel", akkor a válasz nagyon egyszerű: ne gondolj ezekre.

A legtöbb ember itt a fejlett világban folyamatosan szorong, vagy azért, mert "jajj mit volt", vagy azért, mert "jajj mi lesz". Hol a múlt miatt, hol a jövő miatt, ráadásul a legtöbb esetben ez csak elképzelt múlt és elképzelt jövő, még csak nem is a valóság. Aki a fejben a jelenben van, az nem szorong és nem szomorkodik.

És meg kell tanulni elengedni azt, ami nem fontos. "mi van ha kibeszélnek a hátam mögött" -> így is-úgy is kibeszélnek, akkor meg nem tök mindegy?

"mi van ha azért nem ír vissza az egyetlen barátnőm, mert már nem kedvel" -> lesz másik.

"mi van, ha az osztályfőnököm megutált" -> ha megutál hát megutál, úgyse tudsz vele mit kezdeni, max megpróbálod nem kihúzni a gyufát nála.

Abszolút fölösleges bármi miatt szorongani meg aggódni, nem jó az semmire se.

2021. jan. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, elolvastam és mint ha én írtam volna:D 18/F

Remélem változik ez majd.

2021. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!