Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy idősebb embernek nehezebb...

Egy idősebb embernek nehezebb párt találnia mint egy fiatalnak?

Figyelt kérdés
Szerintem igen.Méghozzá azért,mert idősebb korunkban már nem nézünk ki olyan jól mint fiatalon.A másik ok pedig,hogy az emberek általában a friss húst szeretik.Fiatalok és idősek egyaránt.Ha bemegyünk a boltba,ott is inkább a friss párizsit vesszük meg,nem azt ami már kezd barnulni.Meg ott van az is,hogy egy idősebb emberről feltételezik,hogy már házas,van valakije,férjnél van,felesége van,élettársa van és nem akarnak bekavarni egy kapcsolatba.Hiába vagy egyedül idősebb emberként, feltételezik hogy van valakid,ezért nem kezdenek veled.Én most 40 éves vagyok,és sem a nők,sem a lányok nem foglalkoznak velem, semmilyen korosztály.Mert nem is nézek már ki jól,látják rajtam hogy idősebb ember vagyok és feltételezik hogy van valakim.Pedig nincs.Tehát a véleményem az hogy fiatalon kell csajozni,pasizni,mert idősebb korban már nehéz lesz találni valakit.Jól látom szerintetek?

2020. aug. 6. 10:47
A kérdező szavazást indított:
Idősebb korban nehezebb párt találni mint fiatalon.
Nem nehezebb idősebb korban sem becsajozni,bepasizni
Idősebb korban már lehetetlen párt találni
25 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Nem a külső miatt kérdező, hanem mert idős emberként már tudod milyenek az emberek az álarc mögött, és ilyen idős korra már nagyon sokan érzelmileg, lelkileg már lekerülnek a süllyesztőbe. Nagyon ritka az az ember aki belsőleg tartalmas, értelmes, és nőként fel tudsz rá nézni, mert okos, mert nagy szíve van, mert odafigyel rád, mert törődik a másik emberrel, annak az érzéseivel is. Nagyon kevés az az ember aki ezt meg tudja adni. Már pedig ahogy telik az idő ennél alább az ember nem adja.

Hogy idős? lényegtelen-de belsőre legyen olyan aki a top-on van, mert ez számít az embernek. Nem a lóvé. Egy értelmes, jó humorral lévő tőrődő ember: kincs volt/van/lesz-mindig is.

2020. aug. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha nehezebb is, nem azert, amit leirtal. Idosebb korban parkapcsolati teren is megvan mar az az ovatossagra into elettapasztalat, ami fiatal korban meg csekely. Fiatalon konnyen beleugrasz ilyen dolgokba, amig nincsen gyerek es kozos haztartas, barmikor kilephetsz.

Idosebb szemmel egy idosebb ur/holgy is lehet csinos, dekorativ, meg ha olyan rancos is, mint egy Shar pei.

2020. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal könnyebb idősebben tartós párra találni, mint fiatalon.

Részben akik fiatalon kerültek össze, nagy részük 1x-2x elvált, túl vannak egy halom csalódáson, szereztek élettapasztalatokat, nem a külső számít hanem egyéb értékek, megteremtettek már bizonyos egzisztenciát tehát van hol lakniuk, a gyerekeik már nem picikék, hogy nevelgetni kelljen őket, nagy részük hozzászokott az együttéléshez, tehát hiányolja és törekszik rá, megtanultak kompromisszumokat kötni,...stb.

Mindezt jogosan mesélem mert a Kérdezőnél sokkal idősebb vagyok és bár fiatalon sem volt gondom az ismerkedéssel, idősebben sokkal sikeresebb voltam. 50 elmúltam, amikor megismertem a jelenlegi feleségem, most 70 éves vagyok.

2020. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok és még hozzátenném, hogy különböző fórumokon, Facebookon és a való életben is, hetente tudtam volna és tudnék ismerkedni (ha nem lennék foglalt).
2020. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én 25 éves korom körül tetszettem a legjobban a nőknek.30 évesen már nem annyira,35 évesen még egy kettőnek tetszettem,40 évesen már senkinek nem tetszem.Én úgy vettem észre,hogy a fiatalok is fiatal párt akarnak,meg az idősek is fiatal párt akarnak.Én 25 évesen tetszettem 20 éves lánynak is,meg 50 éves nőnek is.Most 40 évesen sem a 20 évesnek nem tetszem,sem az 50-nek.Ez van.
2020. aug. 6. 11:27
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
5 Azt nem tudhatod, hogy kinek tetszel/nem teszel, mert értelmes nőknél sosem látod, mert nem engedik, hogy lásd:D Szóval ez alapján ne hozz elhamarkodott következtetést.
2020. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Amikor fiatalabb voltam,nyitottak felém fiatalabb lányok, idősebb nők is.Olyanok is,akikkel akkor találkoztam életemben először.Ez ma már nincs így.Rámnéznek és csak legyintenek.
2020. aug. 6. 11:35
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden csak szerencse kérdése.
2020. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

#5

Az a baj, hogy a pártalálást leegyszerűsíted a külsőségekre, ahogy a másik kérdésedből is kiderül

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

és ez totális felszínességre utal. A nők meg főleg érettebb korban a felszínességet hamar felismerik és elhajtanak. Ilyen "pár" még 15-25-ig elmegy, utána már a megbízhatóság, biztonság, nyugalom a fontos egy kapcsolatban. Ha önmagadra igényes vagy és ápolt, a kutyát nem érdekli, hogy nagy az orrod, vagy eláll a füled.

2020. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#3 persze,ha most odamennék egy nőhöz,biztos beszélgetne velem is,de csak udvariasságból.Nem azért mert tetszenék neki.
2020. aug. 6. 11:38
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!