Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az ember ahogy idősebb lesz,...

Az ember ahogy idősebb lesz, kicsit nehezebben tartja a súlyát?

Figyelt kérdés

A 20-as éveim végéig vígan tartottam a súlyom, az azóta eltelt 7-8 évben viszont pár kilóval nehezebb vagyok, és kifejezetten oda kellene figyelnem, hogy lemenjen.

Tehát ugyanolyan táplálkozással és életvitel mellett felfelé kúszott a súlyom.


2018. dec. 5. 23:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Azért még bőven fiatal vagy. Ha ezt 50 évesen írnád akkor érthető hogy nehezebben bírnád el magad, de a 20-as éveid végén is még vígan kéne tudnod mozogni. Persze van az a súly amit már az ember nem bír el magán, de ha sportosabb életet élnél és picit fogynál, de nem sokat csak pár kilót, már könnyebben mozognál.
2018. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Anyagcsere lassulás.
2018. dec. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

23.50-es, te valamit nagyon félreértettél.

A 20-as éveim vége 7-8 éve volt.

Ugyanolyan életvitel = nem mozgok kevesebbet. És nem is esik nehezemre.

Sehol nem írtam, hogy túlsúlyos lennék, csak azt, hogy pár kilóval nehezebb vagyok.

2018. dec. 6. 00:03
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Igen. 25-30 körül rohamosan elkezdődik a hízás, a mozgásigény meg csökken. Azért van annyi elhízott ember, mert fiatalkorukban megszokják a zabálást (apu-anyu beléjük diktálja még a szart is, mert "nem hagyunk ott ételt", nagymami meg kilószám hordja a sütikét a kis angyalkának), aztán úgy maradnak. Negyven-ötven körül meg lehet amputálni ezt-azt cukorbetegség miatt.
2018. dec. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Ez nagyon egyéni. Sokan felszednek egypár kilót az évtizedek folyamán, több viszonylag érthető okból, de van, aki öregen pont, hogy pálcika lesz vagy nem változik semmi és van, aki már tizenévesen kövér, olvashatjuk s láthatjuk eleget ezt is.


Állítólag (na jó, biztos igaz, túl köztudott s oly sok ember van) sokaknak már egész fiatalon, a harmincas éveiben lassul az anyagcseréje, de ez nem mindenkire igaz.

A családomra pl. nem jellemző.

2018. dec. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem kicsit, nagyon :D


30 felett 2 év alatt feljött rám 30 kg :(

2018. dec. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Szerintem is nem is lehet olyan pici az a túlsúly!
2018. dec. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bizony 25-30 között mindenkinél elkezd lassulni a anyagcsere. Ha nem figyelsz a táplálkozásra és nem mozogsz, könnyen félre rak a szervezet némi zsírt.

És ez fokozódik az évek során.

2018. dec. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahogy idősödünk, úgy csökken a kalóriaigényünk. Tényleg tök jó, hogy huszas éveinkben megehetünk egy fél disznót, nem látszik meg, de ez sajnos idősebb korban változik. Annyi a megoldás, hogy oda kell figyelni, és megszokni, hogy nem ehetsz egy nap 3000+ kalóriát.
2018. dec. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Van benne valami. Fiatalon bármit megehettem egy dekát sem híztam. Most is szerencsés vagyok, mert normál étkezés mellett nem hízom, csak már nem ehetek össze-vissza mindent.

Nőknél még bezavarhat a változókor is.

2018. dec. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!