Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők! Hogyan döntenétek?

Nők! Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Húszas éveimben járok és keresztút előtt állok az életemben. Ha az érzelmeket kicsit félreteszem, objektíven nézve ez a két opcióm van:


Az egyik oldalon ott van egy több éves párkapcsolat, az ezzel együtt járó érzelmi és anyagi biztonság, jövendőbeli házasság, gyerekek és minden egyéb, amit a társadalom elvár. Itt elsősorban támogató feleségnek, háziasszonynak és anyának kéne lennem, és a munkám maximum amolyan hobbiként lehetne jelen az életemben. Cserébe lenne egy szép családom és nem a negyvenes éveimben kellene gyerekeket nevelnem.


A másik oldalon ott van egy nagy adag bizonytalanság mind magánéleti és érzelmi, mind anyagi szempontból. Cserébe esélyes, hogy ki tudnék teljesedni szakmailag. Sok évig tanultam és küzdöttem, és így nem menne "kukába" a sok erőfeszítés. Ekkor én lennék a karrierista nő, aki talán majd valamikor 30 felett szül, ha egyáltalán talál magának olyan partnert, akinek ez rendben van.


Ti melyiket választanátok és miért? Van itt olyan, aki hasonló helyzetben volt és később megbánta a döntését?


U.i.: Igen, tudom... Nem kell végletesnek lenni, mert mindkettő összejöhet. Nálam azonban a jelenlegi párkapcsolatom fixen véget ér, ha a második opciót választom, és szinte biztosan 30 felett leszek anya, akárhogy számolom. A párom 1-2 éven belül gyerekeket szeretne, ezért nyom ennyire a döntés súlya. Én is szeretnék, de tudom, hogy akkor sok-sok év kiesne a munkából, és elúszna az egész dolog...


Régen azt hittem simán megoldható minden egyszerre, de sok tényezővel nem számoltam...



2021. jan. 17. 23:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%

Én erre csak egy videót szeretnék küldeni. Kedvenc videóm valaha. Nagyon tanulságos és megható szerintem :)

https://www.youtube.com/watch?v=H40gJytQeSA

2021. jan. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%

"Itt elsősorban támogató feleségnek, háziasszonynak és anyának kéne lennem, és a munkám maximum amolyan hobbiként lehetne jelen az életemben. "


Ha a párod ezt várja tőled és nem csak te kreálsz téves képeket a párkapcsolatok rendjéről, akkor, babám, ez a kapcsolat qrvára destruktív és egyáltalán nem egészséges.

2021. jan. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy biztos a kapcsolatodban.Nem igazán akarod azt amit a társadalom"elvár".Azt tedd amit szívből szeretnél.
2021. jan. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Férfiként egyet kell értenem a másodikkal. Mi az, hogy háziasszonynak kellene lenned? Én kő konzervatív vagyok, de még én se szeretném, ha a nő akit szeretek házicselédként funkcionálna otthon. Azért vagyunk ketten, hogy megosszuk a feladatokat.
2021. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%

Ha nagy karrierrol almodsz, mar most mond meg a pasidnak, hogy kalap kabat, mert o szivja meg jobban hosszu tavon, hogy pazarolta az idejet valakire, az ove meg kozben elment, gyerek nelkul.

En nem valasztanek. Fel sem merulne nalam ez a vegletes gondolkodas. Annyira szeretem a parom, (es o is engem), hogy nincs olyan lehetoseg, hogy valamit ne tudjak mellette megvalositani. Vagy akar egy gyerek mellett. Jelenleg sulizok. Se penzem, se hazunk. Alberletben elek a parommal. Es vészesen kozeledek a 30 fele. Szinte biztos vagyok benne, hogy mire elhelyezkedek, mar jon is a baba. Max 1-2 evet fogok szerintem dolgozni, hogy kapjam a fizetés egy reszet baba mellett ugyanugy. Szulok ket gyereket sztem, es olyan 35 korul fogok vissza menni dolgozni. De nem baj, nekem jo igy vegsosoron. Akkor mar legalabb a cegek se felhetnek attol hogy random elmegyek 2 evre szulesi szabadsagra.

2021. jan. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%
Én pasi vagyok, szóval nem a lényegi részhez szólok hozzá, hanem csak annyit, hogy ez a karrier dolog azért kicsit illuzórikus szerintem, ha nem vagy még benne nem biztos, hogy reálisan látod mi is ez. Persze a területtől is függ. De szerintem elég kevés az olyan munka, ami végső soron megérné, hogy egy életet rárakni. Szerintem dolgozni alapvetően nem jó.
2021. jan. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%
"mert o szivja meg jobban hosszu tavon, hogy pazarolta az idejet valakire, az ove meg kozben elment, gyerek nelkul." ez a kijelentés több szempontból undorító.
2021. jan. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
62%

A karriert valaszd. A legtobb budapesti no ezt valasztja. Ilyen fiatalon ne tedd tonkre az eleted gyerekkel. Meg nem vagy ingyenszolga,h homi kitartott csicska legyel,amikor sokat tanultal azert,h legalabb olyan sokat keress,mint a mostani baratod.

A baratod ,aki rad akarja eroltetni a haztartasbeli csicska szerepet,lebecsuli az eszed es nem hisz benne,h sok penzt er a tudasod!!!

Par ev gyerek nelkul karriert csinalsz es lesz eleg kereseted,h gyereket valalj.

2021. jan. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
61%

8-as vagyok. 38/N

Meg mindig nincs gyerekem,karriert eitek( sajat ceg). Majd par ev mulva lesz gyerek. Nekem kenyelmesebb az orokbe fogadas.

2021. jan. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

En egyiket se. Az elsobe belehalnek, de a masodik sem en vagyok.

Szep eletem volt idaig.

2021. jan. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!