Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha eldönthetnétek, hogy...

Ha eldönthetnétek, hogy megszülessetek-e vagy nem, hogyan döntenétek? Nem öngyilkosságra gondolok! Hanem meg nem születésre!

Figyelt kérdés

A kérdés szerintem olyan egyszerű mint a faék. Naná hogy nem akarnék megszületni.

Most hogy már megszülettem, persze gáz a dolog, mert öngyilkos nem leszek, de végigvergődöm az életem (de minek) és közben várom, valóban epedve várom a halált. De ez se jó, mert ki tudja mi jön a halál után.


Hát nem jobb lenne eleve meg se születni? Nem halva születni, hanem mindenestől törlődni a létezésből. Nem kell attól félni, hogy halál meg túlvilág meg bűnök meg élet-hanem semmi. Meg se születni.


Ha dönthetnétek ti hogyan döntenétek?

Én már döntöttem, le is írtam.


2015. febr. 3. 19:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindenképp szeretnék megszületni. Remélem, rád is vár az életben olyan időszak, amiért azt mondod majd, mégis érdemes volt megszületni.
2015. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Reméled? Hát én is reméltem, de aztán kinőttem a naivitásomat.
2015. febr. 3. 19:28
 3/23 anonim ***** válasza:

Én szeretnék megszületni.

És nem azért, mert minden annyira jó. De a nehézségek ellenére is voltak olyan jó dolgok, amiért érdemes élni. És remélem, még lesznek is :)

2015. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
én vállalnám ismét, pedig semmi különös nincs az életemben. mégis, jó élni.:)
2015. febr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Na csak vigyázz az ilyen kijelentésekkel (vállalnám még1x) mert sanszos, hogy megkapod. Ráadásul nem is csak 1x, hanem végtelenszer! ld örök visszatérés tana-keleti tanok. Na így is tetszik a dolog?
2015. febr. 3. 19:45
 6/23 anonim ***** válasza:
Épp valamelyik nap mondtam anyámnak,hogy ha tudom hogy ilyen szar az élet,ki se bújok belőle.
2015. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A lényeget nem érted/akarod érteni. Ha anyád hasában vagy = élsz = a felvetésnek már semmi értelme.
2015. febr. 3. 19:54
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem. Függetlenül attól, hogy jó vagy rossz-e az életem, én ezt választanám, pedig nagyon sok jó és szép dolog történt velem amitől nem szívesen válnék meg... A halált én úgy képzelem el, mint az örökké tartó alvást, álmok nélkül. Ha meg sem születnél, alapból ez lenne. Egy nyugodt állapot, ahol nincs semmi gond.

Épp ez az, amit az életben soha nem érhetünk el, maximum csak ideiglenesen. Mihez tudnám hasonlítani? Esetleg a boldogság... Mikor mindened megvan, nincs egyetlen problémád se, minden vágyad elérted, stb...

Akkor is ilyen "nyugodt állapotba" kerülsz és élvezed az életet.

Ha nem létezel, nincs mi miatt aggódnod, nincsenek vágyaid, problémáid, nincsenek amik gondot okoznának.

Nincs semmi ilyen dolog amely negatívan befolyásolná a hangulatodat.

Bár még nem tapasztaltam meg a halált és azt az állapotot, mikor nem létezel, nincs tudatod, stb...

De véleményem szerint hasonló lehet, mint amit leírtam. Számomra ez jobb mint az élet, hiába vannak az életben is különböző élvezetek, örömök. Ezek mind mulandó dolgok mint tudjuk. Míg a nem létezés állapota örök lenne.

2015. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Az örök nem jó szó. A nemlét nem örök, hanem mint Isten maga, időtlen.

Nem ugyanaz.


Míg a nem létezés állapota örök lenne.

2015. febr. 3. 19:57
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha lehetne választani akkor csak úgy születnék le újra,hogy tudom azt,hogy itt leszek is valaki és szépen boldogan fog eltelni az életem.

De ha ugyanilyen sivár lesz az életem,inkább nem születnék le újra.

2015. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!