Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aludjak vagy ne?

Aludjak vagy ne?

Figyelt kérdés

Sosem volt normális életmódom, mindig extra éjjeli bagoly voltam, de most úgy érzem, hogy túllöttem a célon. Az a baj, hogy minden éjjel 4:30-kor alszom el (addig csak forgolódom) és délután 13:30-kor kelek. Viszont nagyon rossz az alvásom minősége, mert 5-től alattam kinyit a húsbolt és nem igazán tudok aludni a hangosságuktól, ilyen vészhelyzeti felkészültségben csak felszínesen alszom. 13:30-kor úgy kelek, mint a mosott emberi ürülék. És az a baj, hogy 4:30-ig játszom a gépen, ilyenkor éjjel pörgök, mitn a duracel nyuszi, meg a barátaim is addig vannak, akikkel folyton hangchatben lógunk ilyenkor. Nagyon szeretnék áttérni a normál életmódra, hogy legyen délelőttöm, hogy tovább ássam a napot, stb. Sokszor próbáltam már, hogy nem alszok és akkor majd elfáradok 22:00 körül legkésőbb. De nem. Nappal fáradt vagyok de éjjelre megint bepörgök. Igaz, 2 körül sikerül aludni akkorra már, de 36 óra ébrenlét megterhelő így 21 évesen is. Szóval pár napig visszatérek a még normálisnak mondható 2 körüli alvás és 11 körüli keléshez, de utána megint lustulok.

Főleg így, hogy most február közepéig nincs egyetem, hogy 8-kor keljek fel órák miatt (ami amúgy annyit jelent, hogy benyomom a gépen a teamst én meg visszaalszom).

Érdemes megint megpróbálni az ébrenmaradást vagy hagyjam a fenébe ha eddig se ment.



2021. jan. 19. 02:23
A kérdező szavazást indított:
Aludj, veszett ügy, normáltalan életmód vár rád.
Ne aludj, mindig megéri megpróbálni, hátha.
Költözzek olyan országba, ahol így van eltolódva az idő
Nem normáltalan életmód, teljesen normális, ilyen vagy
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:

Napközben csinálj valami rohadt fárasztót.

Aludj el nyugodtan hajnal 5kor, kelj fel akár délután 2kor de onnantól kemény fizika megterhelés, meló estig aztán aludni fogsz. Nekem ez szokott segíteni.

(Látod, én se alszok most pl 😄)

2021. jan. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hiába fáraszt le bármi is napközben, legyen az mentális (14 óra tanulás egy vizsgára) vagy fizikai, éjjel mindig pörgök, mintha valami instant drogot kapnék amint a családom elalszik, de napközben hát, a koporsókban is több energia van maradjunk annyiban.
2021. jan. 19. 02:31
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha fiú vagy, akkor verd ki, attól lefáradsz és elalszol.
2021. jan. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:D Inkább felpörget.
2021. jan. 19. 02:43
 5/8 anonim ***** válasza:
41%
Hogy neked semmi nem jó...csinálj amit akarsz akkor
2021. jan. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ettől garantáltan elaludsz..

2021. jan. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14%
Elég szánalmas, hogy nekünk kell megmondanunk neked, mi a frászt csinálj.
2021. jan. 19. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Lehet ezt könnyen venni, pedig komoly neurológiai probléma.

Egyáltalán nem mindegy, hogy melyik napszakban alszunk és mennyire nyugodt körülmények között tudunk elmélyedni a REM és a non-REM fázisokban.


A REM alvás lényeges szerepet játszik a tanulási és memorizálási folyamatokban, valamint a mentális egészség fenntartásában.


A mély non-REM alvásban a szervezet regenerálja a szöveteket, építi a csontokat és az izmokat, valamint megerősíti az immunrendszert.


Kellene a háziorvosodtól beutalót kérned neurológiára, ott továbbküldenek alváslaborba és segítséget nyújtanak, hogy átprogramozd magad.

Ne becsüld le a problémát!

2021. jan. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!