Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kaphatnák-e segítséget hogyan...

HUNarcher kérdése:

Kaphatnák-e segítséget hogyan kelljek fel? És ne nyomjam ki az ébresztőt, és aludjak vissza, mert nem engedhetem meg ezt a luxust magamnak.

Figyelt kérdés
Egyetemi hallgató vagyok, a vizsgák miatt keveset alszom, így csak naponta néhány órát tudok aludni, azt is csak különböző időpontokban.jelige: egy átlagos Biológus hallgató

2016. jan. 25. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Tolj brutál mennyiségü vitamint. Nekem az segitett, hogy kevesebb idö alatt kipihenjem magam.

Vagy két ébresztöora, az egyik legyen olyan távol hogy fel keljen kelni hogy kinyomd

2016. jan. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Azért annyi fegyelemnek kéne lennie benned, hogy kivergődsz az ágyból. Akaraterő kell hozzá.


Egyébként meg igyál egy csomó vizet lefekvés előtt, akkor majd muszáj felkelned pisilni.

2016. jan. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gnoomage ***** válasza:
Nyomd a szundit(gombot) ameddig el nem indulsz az órára, így 10 percenként idegesíteni fog ami már nem kis motiváltságot ad :D
2016. jan. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az a baj hogy néha még ki is kapcsolom a telefont, nemhogy az ébresztőt, nehogy még egyszer szóljon xd
2016. jan. 26. 00:20
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
szerintem meg inkább oszd be jobban az időd és alud ki magad amúgy se sok értelmét látom pl napi hat óra tanulásnál többnek mert utána drasztikusan romlik a hatékonyság amit még tetőzöl a fáradtsággal többre mész vele ha kialszod magad és a maradék idődben tanulsz
2016. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Fogod a telefont, maximum hangerőre állítod az ébresztőt és a szoba legtávolabbi pontjára elteszed. Ha az ember már kivergődött az ágyból és átvonszolta magát a helységen, netán felmancsolt a szekrény tetejére a telefonért, akkor felébred annyira, hogy talpon tudjon maradni.


(*kaphatnék, keljek)

2016. jan. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Ilyen gondom nekem is volt, és reggel, álmosan az ember a szundi gombot nem tudja megkülönböztetni a másiktól. :) Legalábbis én.



Volt egyszer igazi ébresztőórám. Nem lehetett lecsapni, hanem a hátulján lévő kis pöcökkel kellett leállítani. Azért volt jó, mert nem lehetett csak rácsapni, és visszafordulni az ágyba, hanem kézbe kellett venni stb., foglalkozni kellett vele, hogy elcsituljon. Ha ilyen gondod van, tedd a telefonod a szoba egy messzi sarkába, hogy fel kelljen állnod ahhoz, hogy kinyomd az ébresztést.

2016. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1) Kaphatóak már olyan ébresztőórák, amelyekkel foglalkozni kell, hogy elnémuljanak (megoldani valami feladványt, vagy ördöglakatot, mittudomén)


2) Aludj többet! Tudom, hogy időből mindenkinek ugyanannyi áll rendelkezésére, de kialvatlanul még a többre is rosszabbul emlékszel, mint kipihenten a kevesebbre.

2016. jan. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még csak gimnazista vagyok, de mindig úgy állítok be ébresztőt, hogy a 'már muszáj felkelni' időpontra, azelőtt 5 percre és még azelőtt 5 percre is állítok, más-más hanggal. Azért a harmadikra csak kikelsz. Vagy ha tuti tippet akarsz, akkor tegyél be idegesítő ébresztőhangot és tedd éjszaka a telefont a szoba másik végébe.
2016. jan. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom hogy beállítom 5:40-re a telóm, felrakom töltőre a szoba másik végébe. Csörög aztán 5 percenként 4-szer jön a szundi.

Valahogy kivergődök a fürdőszobába, megmosom jéghideg vízzel az arcom és nem törlöm meg. Ez általában működik, kivéve ha félholtan nem a szundit húzom el hanem a leállítót. Ilyenkor még 40 percet alszok.

2016. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!