Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy buta és egyszerū ember az, aki szereti az Agymenōket?

Figyelt kérdés
"Okos emberekrōl buta embereknek", ezt szokták mondani a sorozatról. Én nem vagyok buta egyáltalán, kifejezetten jó eszem van, nem dicsekedni akarok, csak felvázolom a helyzetet. Ennek ellenére én szórakoztatónak találom a fent említett sorozatot, az egyik kedvencem. Agykikapcsolónak bōven jó és néhány jelenetnél tényleg nagyon elröhögöm magam, de az erōltetettebb részei is szórakoztatóak. Nekem ez az egyik fō relax-sorozatom. Szeretem egyébként a bonyolult, mély tartalmú és gondolkodást igénylō filmeket, sorozatokat is, amirōl lehet hosszan beszélgetni, emlélkedni. Viszont a humor nekem nagyon fontos az életben és én szeretem az ilyen "szar" humort is, kell pár sorozat, amivel kikapcsolom magam. Több értelmes ismerōsöm is szereti ezt a sorozatot, igaz, kicsit másképpen látjuk, mint azok, akik azt hiszik, hogy minden többdiplomás reál beállítottságú ember, kocka ilyen a való életben is, mert erre is láttam már példát. Bár az én ismeretségi körömben azt tapasztaltam, hogy pont az egyszerū emberek nem szeretik, nem értik benne a viccet. Tudom, hogy sztereotipizálják a geek típusú embereket benne, de pont ez a lényege az egész sorozatnak, nem? Mit gondoltok?

2021. jan. 20. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Bennem ilyesmi fel se merült. Párom nagyon szereti, ő programozó, egyáltalán nem buta, sőt nagyon nagy esze van. Szerintem nem szar a humora. A sorozat vége felé csökken a színvonal, de ez általános.
2021. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Sunshinedoll ***** válasza:
71%

Nem tartom őket butának, de az Agymenőket se tartom egy kifejezetten eszes és okos sorozatnak :D

Ez összességében nem gond, én is nagyon tudok kedvelni ilyen-olyan trash kontentet, ezekkel az ember célja nyilván a kikapcsolódás, nem pedig az intenzív agymunka, erre pedig tökéletes az Agymenő is.

Az más kérdés, hogy egyén szinten kinek jön be az adott dolog, pl én se szeretem az Agymenőket, de ez nem is baj, más az emberek humorérzéke.

2021. jan. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy általánosítás, aminek annyi alapja van, hogy a sorozat tényleg nem az intellektualitás csúcsa, és nem is olyan emberek a célközönsége, akik valami hatalmas remekművet akarnak látni, tele rejtett üzenetekkel, írói párhuzamokkal, metaforákkal, és mély karakterekkel.

Ha az agymenőket nézed, ironikus módon nem kell használnod az agyad, hogy mélyebben elgondolkozz azon, mit is látsz. Egyszerűen úgy írták meg a sorozatot, hogy amíg nézed, addig szórakoztasson, kikapcsolja az agyad.


Ettől függetlenül természetesen nem csak buta emberek nézhetik.

2021. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Én is így gondolom és egyáltalán nem tartom gáznak meg butának azt, aki nem szereti, inkább azt, aki másokat cikiz az egyéni ízlés miatt.

Aki szerint buta embereknek való, pont az akar erōltetetten okos lenni, hiszen ez a sorozat nyilvánvalóan nem gondolkodós, pontosan a "pihentagyúság" a célja.

2021. jan. 20. 11:04
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a South Parkot nézem és nem vagyok hülye mégis annak néznek...


Azt mondják aki South Parkot néz az egy proli



Ugye nem így van? 🥺

2021. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
47%
Én nem szeretem az agymenőlet és okos vagyok.
2021. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Na a South Parkkal pont úgy vagyok hogy az egy kaki, hülyéknek, de azt mondják én vagyok a hülye, hogy nem értem 😃. Első voltam egyébként.

Megnézették velem ezt az új covidos részt, de csak szenvedtem alatta.

2021. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A South Park számomra is inkább idegesítō, mint vicces, pedig szeretem a morbidabb fekete humort is, de a SP elōtt értetlenül állok, gyerekként sem kötötte le a figyelmemet.

De ettōl függetlenül nem gondolom, hogy feltétlenül hülye vagy mūveletlen lenne az, aki nézi. Érdekes, mennyi különbözō humorérzék van és hogy azok hogy szembenállnak néha egymással, más gondolkodásra utalnak :D

2021. jan. 20. 11:36
 9/24 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy vettem észre, hogy azt nézik le, aki nem bírja a sorozatot. Én néztem kb a harmadik évadig, de egyszerűen irritáltak a karakterek, nem tudtam értékelni a legtöbb poént, nem tetszett. És akkor mindig jön pár kretén, aki szerint azért nem érted, mert nem vagy elég intelligens. Ezt ellőtték a Rick and Mortynál és az Adventure timenál is, őszintén rohadtul unom már...
2021. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Igen, az elfogult fanok minden sorozat/film esetében bejátsszák az "azért nem szereted, mert nem érted" magyarázatot. Sok esetben egyébként ebben is van igazság, nem egy olyat ismerek, aki azért mondja, hogy rossz, mert tényleg nem érti, nem tudja olyan szemszögbōl nézni az egészet, amilyenbōl szükséges lenne, de hát nyilván nem is az ilyen embereknek készült. Én a South Park esetében vagyok így, egyszerūen képtelen vagyok vele azonosulni, nem is olyanoknak készült, mint én.
2021. jan. 20. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!