Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy buta és egyszerū ember az, aki szereti az Agymenōket?

Figyelt kérdés
"Okos emberekrōl buta embereknek", ezt szokták mondani a sorozatról. Én nem vagyok buta egyáltalán, kifejezetten jó eszem van, nem dicsekedni akarok, csak felvázolom a helyzetet. Ennek ellenére én szórakoztatónak találom a fent említett sorozatot, az egyik kedvencem. Agykikapcsolónak bōven jó és néhány jelenetnél tényleg nagyon elröhögöm magam, de az erōltetettebb részei is szórakoztatóak. Nekem ez az egyik fō relax-sorozatom. Szeretem egyébként a bonyolult, mély tartalmú és gondolkodást igénylō filmeket, sorozatokat is, amirōl lehet hosszan beszélgetni, emlélkedni. Viszont a humor nekem nagyon fontos az életben és én szeretem az ilyen "szar" humort is, kell pár sorozat, amivel kikapcsolom magam. Több értelmes ismerōsöm is szereti ezt a sorozatot, igaz, kicsit másképpen látjuk, mint azok, akik azt hiszik, hogy minden többdiplomás reál beállítottságú ember, kocka ilyen a való életben is, mert erre is láttam már példát. Bár az én ismeretségi körömben azt tapasztaltam, hogy pont az egyszerū emberek nem szeretik, nem értik benne a viccet. Tudom, hogy sztereotipizálják a geek típusú embereket benne, de pont ez a lényege az egész sorozatnak, nem? Mit gondoltok?

2021. jan. 20. 10:34
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%
Nincs semmi baj az Agymenőkkel. Én csak akkor ítélkezem, ha valakiről megtudom hogy a Jóbarátokat szereti, na az gáz.
2021. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Általában azért, mert egy igazi értelmiségi a szabadidejében is szivesebben művelődik, képezi magát - pl. idegennyelvet tanul , klasszikus zenét hallgat, filozófiát olvas. Ilyenből manapság egyre kevesebb van. Nekem nagyon magasan kvalifikált tanári karom volt pl. a gimnáziumban (gyakorlóiskola) és a nyugdijas pedagógusok könyveket olvasnak, idegennyelven is akár. Személy szerint én is azt gonodlom, minél intelligensebb valaki, annál nagyobb a tudásszomja, akkor pedig nem fogja a szabadidejét egyszerű sorozatokra pazarolni. Szüleim egyik 70+ éves ismerőse pl. történész, könyveket ir mai napig, ő ezzel foglalja el magát nyugdijasként. Ezek ezerszer értelmesebb tevékenységek, mint a facebbokon lógni vagy sorozatot nézni.
2021. jan. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
64%
Egy buta és egyszerű ember a poénok felét nem is érti.
2021. jan. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
10%
22 vagyok. És láss csodát, ha a tudásszomj mellett voksolsz az időpazarló szabadidős tevékenységekkel szemben, az 0 %. :)
2021. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!