Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hajlamos vagyok nagyon sokat...

Hajlamos vagyok nagyon sokat beszélni magamról. Hogy álljak le vele?

Figyelt kérdés

Szóval mondjuk van egy beszélgetés, annak az én részemről kb a fele én, negyede más emberek, és további negyede a másik dolgaira való reagálás, egyéb témák. Persze, ha valaki direkt az ő problémáit akarja velem kibeszélni, nem terelem magamra a szót (vagy, ha igen, bocsánatot kérek), de egyébként hajlamos vagyok.

Tudom mennyire idegesítő tud lenni, ha valaki csak azt nyomtatja, hogy én-én-én, de őszintén szólva még nem találkoztam ilyen totál nárcisztikus emberrel, aki TÉNYLEG csak magáról beszélt volna. Mindenesetre félek, hogy ilyenné válok. Jó embernek tartom magam, és szeretek törődni másokkal, segíteni őket, de, ha így maradok, ellökök magamtól mindenkit.

Szerintetek hogy változzak meg a pozitív irányba? Aki ilyen volt, ő mikor, és hogyan váltott át másmilyen viselkedésre?

18/l



2021. jan. 20. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

őszintén szólva, kíváncsi lennék, milyen ez fordítva, mert én is hasonlóképp gondolkozok magamról, azzal az ellentéttel, hogy én nem tartom ezt hibás dolognak, de az is lehet, nem egy szituációra gondolunk.


szerintem alapvetően sokkal jobb az, ha az ember ki tud mondani magáról dolgokat, mint hogy próbál állandóan alkalmazkodni és megfelelni az átlag elvárásoknak, és ezért inkább görcsösen elhallgatja.


az is lehet, hogyha találnál egy olyan embert, aki ezt maximálisan megértené, előbb-utóbb javulna a helyzet.

2021. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez például abszolút nem zavarna, de mindenki másmilyen. Te ilyen vagy. Ha mindenképpen változtatni szeretnél, csak gondold végig a dolgokat, de ne mondd ki.
2021. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Viszont engem érdekel mások véleménye és szeretek történeteket mesélni, megosztani magamról vicces dolgokat, vagy kínos eseményeket. Ez is ilyen "ÉN-beszéd". Meg szoktam elemezni a viselkedésemet másoknak, illetve a jövőmről, múltamról beszélni.

Az a helyzet, hogy nagyon szívesen meghallgatom ugyanezt fordítva is, ugyanakkor azt veszem észre, hogy gyakran túl beszélem a másik felet, és, ha ő mond valamit, nekem mindig eszembe jut róla valami más, ami elterelheti úgy a témát, hogy megint rólam van szó, én meg utólag visszagondolva/olvasva a beszélgetést, így nézek, hogy "Na, ezt megint jól megcsináltam😑"

2021. jan. 20. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ne gondolj ilyet szerintem. :D tök normális, ha pörög egy beszélgetés, akárki is beszél éppen.
2021. jan. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek szeretnek beszelni magukrol, ez normalis. Akkor van baj, ha egyaltalan nem figyelsz oda a masik felre.
2021. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!