Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy egyesek...

Miért van az hogy egyesek néha chatelés közben mondanak 1-1 angol szót?

Figyelt kérdés

Ennek mi értelme, de komolyan? Annyira utálom amikor valaki ilyet csinál. Még azt megértem ha úgy köszön hogy hii vagy valami általánosságban is használt idegen szót mond, de nagyon idegesít amikor mennem kell goggle fordítózni vagy vissza kérdezni hogy ugyan mire gondolt mert olyat mond amiről nem tudom mit jelent.Én tanulok németet második nyelvnek, de ettől még nem kezdek el szavakat németül írni.

Titeket szokott ez zavarni?



2021. jan. 21. 08:55
A kérdező szavazást indított:
Igen, engem is zavar.
Nem, engem nem zavar.
Nem zavar és én is csinálom.
59 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Bevallom, néha én is bedobok random idegen szavakat.:) De nem gyakran, és csak olyanokat, amik már ismertek, pl hi, ciao, bye-bye és hasonlók. Szerintem nem kell ezen leakadni, nem hinném, h rossz szándékkal, kibszásból írnak neked ilyeneket.
2021. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
36%
Van egyfajta sznobsági vonatkozása ennek, de amúgy általában nem zavar
2021. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is csinálom ezt, de próbálom visszafogni magam, pont amiatt, amit te is írsz, mert lehet valakit zavar. Én amúgy egyszerűen csak annyira szeretem a nyelvet, hogy szinte magától kijönnek ezek a szavak.
2021. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Hát ha ilyen szavakról van szó hogy" Hy, what, ok" akkor tökre megértem, viszont ha pl a porszívót írja le angolul, vagy tudom is én....kecskét akkor az tényleg idegesítő tud lenni xD
2021. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
48%
Van, ami nagyon zavar. Crush, cringe, feeling, ...
2021. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#1

Az ilyen egyszerűbbek nekem is mennek. A komolyabbak zavarnak inkább.


#2

Értem. Köszi ^^


#3

Hmmm. Értem. Akkor valószínűleg velem sem kibaszni akarnak csak szimplan kedvelik a nyelvet🙂


#4


Ugyan ez van nálam xDD

2021. jan. 21. 09:17
 7/30 A kérdező kommentje:

#5


Igen ezek engem is zavarnak. Bár a crush az eléggé elterjedt ahogy néztem

2021. jan. 21. 09:17
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, tekintve hogy én jól tudok angolul, engem nem zavar, de én beszélgetésekkor ügyelni szoktam rá, hogy ne használjak angol kifejezéseket, hiszen nem mindenkinek jó az angolja. Pl. ha valaki német kifejezéseket használna, akkor az furi lenne. De zavarni nem zavarna, max visszakérdeznék állandóan, hogy ez most mit akart jelenteni. De a 3415. alkalomnál már lehet én is bosszankodnék. :D
2021. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
62%
Én is szoktam csinálni, angol szakos vagyok az egyetemen, és van, hogy csak angolul jut eszembe egy-egy szó.
2021. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Engem nem azért zavar, mert nem tudok angolul. Tudok. Nemcsak angolul. De gondolom, mások sem örülnének, ha beszúrnék horvát, orosz vagy spanyol szavakat :D

Meg minek? Nem látom értelmét. Döntsük el, hogy magyarul beszélünk vagy angolul vagy más nyelven.


9: ez nagyon szomorú!

2021. jan. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!