Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy egyesek...

Miért van az hogy egyesek néha chatelés közben mondanak 1-1 angol szót?

Figyelt kérdés

Ennek mi értelme, de komolyan? Annyira utálom amikor valaki ilyet csinál. Még azt megértem ha úgy köszön hogy hii vagy valami általánosságban is használt idegen szót mond, de nagyon idegesít amikor mennem kell goggle fordítózni vagy vissza kérdezni hogy ugyan mire gondolt mert olyat mond amiről nem tudom mit jelent.Én tanulok németet második nyelvnek, de ettől még nem kezdek el szavakat németül írni.

Titeket szokott ez zavarni?



2021. jan. 21. 08:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
83%

Én pont a hi meg what kategóriájú szavakat találom idegesítőnek, mert az ilyen alapot nincs miért angolra cserélni.


Bonyolultabb szavakat, amiknek sokszor nincs is könnyű magyar megfelelője, chatben sokszor használok (odasüss! a chat is angol szó, mégis használod). Illetve a rövidítések is jól tudnak jönni - gyorsabb leírni pl azt, hogy "iirc" (if i remember/recall correctly), mint hogy "ha jól emlékszem", de az ilyet persze csak olyan chatben használom, ahol a másik fél is ismeri a hasonló rövidítéseket.


Meg aztán angol szakos hallgató lévén akárhányszor a nyelvészet meg az irodalom felé terelődik a szó, csak angolul ismerem a megfelelő szakkifejezéseket, magyarul nem. Igyekezni szoktam a magyarítással, de a bilabiális plozíva nem feltétlen az a kifejezés, amit mindenki megért. Mondjuk, szerencsére, a nyelvészetis beszélgetőpartnereim mind tudnak angolul.


20/L

2021. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
71%

A 9-es tipikusab az, aki fel akar vágni arra, hogy más nyelvet is tanult - nem feltétlen tudja jól, de dicsekedni akar.


Én jól beszélek a magyaron kivül angolul, németül, oroszul, de nem szoktam vegyesen használni ezeket. Olyan ugyan elöfordul, hogy hirtelen nem jut eszembe valami az adott nyelven, de akkor egyszerüen körülírom - nagy ritkán egyszerüen megmondom, hogy rövidzárlatom van, nem jut eszembe a megfelelö kifejezés -, de nem mondom másik nyelven még akkor sem, a beszélöpartner is ismeri mindkét nyelvet.


Az ilyen keverös, mint a 9-es az, aki külföldre kerülés után egy évvel más töri a magyart, mert akkor szerinte van, aki felnéz rá - pedig éppen csak a butaságát mutatja ezzel.

2021. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor én k.vára idegesítenélek, mert nálam ez az alap :D Nem felvágásból, nem azért, mert verem magam a nyelvtudásomra, hanem azért, mert egész nap angolt használok, angolul olvasok, angolul nézem és hallgatom a dolgokat, nekem majdnemhogy a magyar a második nyelvem. Írásban nem annyira, mert ott van időm moderálni magam, de élőszóban rengetegszer előfordul, hogy becsúszik egy-egy kifejezés, vagy éppenséggel angolul jutnak eszembe szavak magyar helyett és ha valaki nem érti az angolt, úgy kell körülírnom, mit akarok mondani. Igaz, én kiskoromtól magamtól tanultam, nőttem bele a nyelvbe és nem a varázslatos magyar oktatási rendszerben szocializálódtam, szóval nekem természetesebben is jön :D
2021. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
48%
Nálam is kb alap. Nem értem, miért kellene egy magánbeszélgetésben külön kezelni ennyire a nyelveket. Az angol a szleng része, van, ami baromi hülyén hangzik, ha mindenáron magyarul erőltetem. A szakmámban is megtartom az angok kifejezéseket, így értjük meg jobban egymást.
2021. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor szoktam ilyet csinálni, ha úgy érzem az adott szónak, nem igazán van magyar megfelelője, mert ilyen árnyalatnyi különbség van. És könnyebb egy idegen szót mondani, mint megpróbálni magyarul körülírni. Tehát én általában elvont dolgok leírásához használom. De nem csak angol szavakat használok, hanem úgy bármilyen nyelvből, amit ismerek. Természetesen ez csak azzal működik, aki szintén ismeri annyira azt a nyelvet, hogy érezze ezeket az apró különbségeket. Amúgy értelmetlen. Ha nem beszéli a nyelvet, akkor magyarul körbeírom. A másik eset meg, ha valami tárgynak vagy hobbinak vagy valaminek csak az angol nevét tudom. És olyankor azt mondom. De általában szoktam hozzá Google képet is küldeni, hogy értse mi van. Mire gondolok. Egyébként, azolyanok, mint, hogy creepy, meg nem tudom, az ilyenekben van magyar megfelelője, szóval ezeket nem használom.
2021. jan. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

Az angol világnyelv. Redditen (nem magyaron, normálison) rengeteg emberrel beszélek, spanyollal, franciával, némettel, svéddel, lengyellel, és mindegyik angolul beszél. Az ember többsége ezen a nyelven kommunikál.


Ha világsajtót nézel, vagy benyomod a német RTL-t tele lesz angol kifejezésekkel. Mások miért nem félnek ennyire ezektől?

2021. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Nyílván világnyelv. Meg ha más nemzetiségűvel beszélek akkor vele angolul fogok. De magyar emberek miért beszéljenek angolul egymással? Ennyi erővel ne is tanuljunk magyarul hanem mindenki tanuljon angolt mert az világnyelv.
2021. jan. 21. 16:37
 18/30 anonim ***** válasza:
A chat is idegen szó. Valakinél több szó is így berögzül. Ha valaki csak "menő" szeretne vele lenni, azt nem szeretem én sem, de egyébként, ha értelmes dolog és úgy jön neki, engem nem zavar. Néha nekem is anglul jut eszembe, mert jobban leírja az adott dolgot, mint a magyar megfelelője.
2021. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Komolyan vettétek? Ez súlyos rátok nézve - is. Ez a kérdés csak humor lehet, nem? :D Chatelésről beszél, és kifogásolja a bedobott angol szavakat... Vagy szürkeállományi csatornaszűkületről van szó.
2021. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

#19

Nem. Nem vicc. És mint írtam azt megértem ha olyan szóról vam szó ami azért elterjedt mint a chat, vagy a crush de amikor konkrétan oda böfög az illető egy angol momdatot vagy mond egy angol szlenget na azt miért?

2021. jan. 21. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!