Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon könnyebb lenne ismerkedn...

Vajon könnyebb lenne ismerkedni, hanem lennék vékony gyenge karú, de sörhasú, kopaszodó értelmiségi, hanem inkább sportos de talán butább ember lennék, pl vízvezetékszerelő? 27F

Figyelt kérdés

2021. jan. 21. 09:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést de mit nevezel "intellektualistásnak" Kérdező ?? A 3 éves tanfolyamodat?
2021. jan. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
92%
Itt nem a külsőddel van a gond, hanem hogy egy sznoboskodó seggfej vagy, aki arra veri magát, hogy megcsinált egy semmire nem jó diplomát. Lehetsz akármennyire sportos, ezen nem változtat.
2021. jan. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok célozgatni de vannak szakok amiket csak úgy szoktak emlegetni mint büfészak vagy éppen ruhatáros szak. Segítek egy kicsit, szerepel a válaszaid között és nem a vízvezetékszerelő az.
2021. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a kérdezőt, mert a diploma lényege, hogy mennyire volt képes bememorizálni x mennyiségű anyagot y idő alatt és azt visszamondani a vizsgán. Aztán írni egy választott témáról egy hosszabb fogalmazást (szakdoga), megvédeni meg a bemagolt tételekből lefelelni. Ezért kapta a diplomáját. Na,mármost a szerelő ugyan kevesebbet seggelt, de utána rengeteg embernek oldotta meg a problémáját (köztük sok diplomásnak is), ez miért lenézendő, ez miért nem olyan értékes??? Valszeg a kérdező azért nem talál magához illő párt, mert szintén diplomásra vágyik, csak azoknek meg nem kell egy szűk látókörű, beképzelt, buta hólyag.. Am. szerintem kamu a kérdés, mert egy bölcsész bölcsebb kellene, hogy legyen, vagy nem?! De ez akkor a felsőoktatás csődje..! :(
2021. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Értelmiségi családból származom, én is az vagyok. Jelenleg külföldön van egy nagyon jól fizető munkám. Hadd mondjam el: semmi értelme annak, amit írsz.


Attól, hogy megszerzel egy diplomát, nem leszel értelmes és intelligens. Az, hogy tudsz beszélni, semmit nem jelent, mert nem sokat kell beszélni, hanem értelmesen. A szabad bölcsészet szerintem amúgy is a legkönnyebb diplomák közé tartozik.


Sose értettem miért nézik le a szakmunkásokat. Neked égne legjobban a fejed, ha hirtelen nem tudnád őket hívni, ha problémád van, mert te nem értesz az ő szakterületükhöz. Másrészt miért lennének butábbak bármivel? Hadd nyugtassalak meg: beszélgettem már hajléktalannal, aki sokkal értelmesebb volt, mint néhány egyetemi szaktársam. Ha te ennyire előítéletes vagy, ne gondolod magad intelligensnek, mert nem vagy az.


Nem a külsőddel van a probléma, hanem azzal a mérhetetlen, oktalan önteltségedre. Bár tagadhatatlan, hogy a legtöbb embernek fontos a kölcsönös külső vonzalom. Ha lusta vagy ezért tenni, hát c'est la vie.

28/N

2021. jan. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Én egy vízvezetékszerelőt többre tartok, mint egy bölcsészt. Azért csőtörésnél hívsz ki szakembert, vagy nekiesel Mekk Elek módjára, mert te ahhoz is értesz? :-)
2021. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Azért nem hiaba mondják hogy az megy szabadbölcsésznek aki nem tudja mit kezdjen az életével ezért beletanul ebbe is abba is :D
2021. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Inkább az a kérdés, hogy 27 évesen miért vagy gyenge karú, sörhasú? Én 50 évesen lapos hasú, erős karú, izmos, sportoló ember vagyok. Te mi akarsz lenni 50 évesen? Egy lepukkant bácsi, járókerettel? :D
2021. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!