Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy régen a...

Miért van az, hogy régen a férfiak sokkal hamarabb öregedtek?

Figyelt kérdés
pl 100 éve, 30 évesen már úgy néztek ki, mint most 40-45 évesen. Én majdnem 30 vagyok de még mindig gyerek alkat, arcszőrzetem se túl erős, viszont a nagyapáim képeit nézve, hát ők nem így néztek ki 30 évesen. És ez nem csak rám igaz, vannak így egy páran.
2021. jan. 21. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Miből gondolod, hogy most nem? Olyan árkok vannak a fejükön 30 éves korukra, hogy lőni lehetne belőlük. Lehet, hogy több lett a tudatos ember, de a férfiak úgy általában szarnak magasról az arcápolásra és ez látszik is rajtuk. Ami miatt talán jobban néznek ki az apjukhoz képest ugyanabban a korban, az az, hogy ma már kevesebb a kemény fizikai munka, amit ráadásul a szabadban kell végezni. Így nincsen kitéve az amúgy is telibeszart bőrük annyi UV sugárzásnak, hidegnek, szélnek. Az sokat számít.
2021. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Sokat dolgoztak kemény munkát.
2021. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Te most felfedezőnek képzeled magad. De senki sem öregedett túl korához képest. Kivéve a cigányok!!!

15éves lány olyan kiélt fejű, mint egy negyvenes agykonkurt. Szoval rájuk, oké

2021. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Mert nem irodista, gémer örökifjúk voltak, mint ma,hanem keményen dolgoztak fizikai munkán.
2021. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Érdekelne mivel foglalkozol?



Van egy sofőr ismerősöm,ő sokat melózik így kb 1 év alatt öregszik 2-3 évet de tényleg,rendszertelen élete,stressz stb..

2021. jan. 22. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én másban látom. Régen mikor gyerek voltam és 60 körül volt a nyugdíjkorhatár, már a 60 év körüliek vén trottynak tűntek, nagyon papásak, mamásak voltak, ma egy 60 éves ember még bőven dolgozik. Ráadásul a divat is változott, nincsenek már otthonkás nagyik (max akik ilyen 80 év feletti korosztály), az emberek több ideig tanulnak, tovább is dolgoznak.

Mondjuk valakinek akinézetét elég sok minden is befolyásolja, a munka jellege, hogy dohányzik-e, mennyire van kitéve az elemeknek, és mennyire van védve. Ma már jóval több kencét használnak az emberek és a férfiak is. Meg ki lettek tolva a határok, ma elvárás, hogy 50 évesen még életerős legyél, korábban meg akkor már a nyugdíjhoz kezdték számolgatni az éveket. Sőt aki olyan helyen dolgozott, jóval korábban mehetett nyugdíjba, pl rendvédelmisek, bányások, na azok is hamar megpapásodtak.

2021. jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A nők is sokkal hamarabb öregedtek, nem csak a férfiak. Akik most idősek, azokra gondolok. Attól még lehet hosszú életük, és lehetnek fiatalosak idős koruk ellenére, de bizony hamarabb érték el a felnőtt megjelenésüket, mint a mostani tinik. A mamám most egy tíz évet minimum letagadhatna, mégis, a 16 éves kori fotóin úgy néz ki, mint egy kiégett 35 éves háziasszony. Ennek oka egyrészt a hajviselet, ruhàzkodás, másrészt a szépségipar, nem volt még annyira mindenki számára elérhető, sokféle kence, smink...harmadrészt meg annyi idősnek nézel ki, amennyinek érzed is magad, vagyis amennyit vállalsz. Ha megnézed, akinek hamarabb kell felnőnie, hamarabb kirepül, felelősséget vállal, gyereket szül pl. Fiatalon, az kicsit idősebbnek néz ki most is a kortársainál. Meg hát ott a genetika is, hogy ki hogy öregszik. A mamáink-dédmamáink korában meg aztán a fiatal férfiaknak és nőknek sokkal hamarabb kellett felnőnie, sokkal hamarabb is tekintették őket felnőttnek, egy mostani húszéves pl. Sokszor még gyerekként van kezelve, úgy is viselkedik, és úgy is néz ki. Dohányboltban személyit kérnek sokaktól. Míg 30-40 éve egy húszéves már családról gondoskodott, a férfiaknak volt sorkatonaság, ect. Én így látom az összefüggést.
2021. jan. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem öregedtek gyorsabban.

Kíváncsi vagyok, hogy a mai korosztály, akik egész nap a számítógép előtt ülnek, hogy fognak öregedni. Mert ez az életmód sem tesz jót. Sokféle betegséged okozhat már fiatal korban.

2021. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
*betegséget
2021. jan. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!