Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit érezhet az az ember, aki...

Mit érezhet az az ember, aki a saját, régen látott unokatestvérétől megkérdezi, hogy "Mióta is tegeződünk?"?

Figyelt kérdés

Ha nem hallottam volna személyesen ezt a beszélgetést, el sem hittem volna, hogy ilyen lehet. A barátom és az ő unokanővére között zajlott le ez a beszélgetés. Mindketten 30-on felül vannak, és úgy 3 év korkülönbség van köztük. Utoljára úgy 15 éve találkoztak. A "Szia, mi újság?" kérdésre jött válaszul a fent leírt válasz, egy "Jó napot!" köszönés után.

Sose értettem az ilyen embereket. A volt irodalomtanáromra emlékeztet, őt se volt senkinek sem szabad tegeznie, a kollégáinak sem. És ő a saját elmondása szerint azért nem tanult meg angolul az alapnál jobban, mert abban nincs magázás és ő azt nem viseli el.

Az ilyen emberek fejében mi játszódik le? Egyáltalán hogyan juthatnak el ide? Ez valami gyerekkori traumára vezethető vissza? Mert én nem tudom elképzelni, hogy egy értelmes, ép eszű embernek ilyen hozzáállása legyen.



2020. dec. 4. 15:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Elgondolkoznék rajta, hogy valami komoly mentális zavar van az illető fejében. :D
2020. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Régen a gyerekek magázták a szüleiket, csakúgy megsúgom. Lehet ő ilyen régi vágású családban nőtt fel, szóval nem kell egyből le idiótázni.
2020. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is van ilyen unokatestvérem. 1-essel egyetértek, lelki gond van az ilyen embernél, legalábbis, ha családi körben csinálja. Pedig én vagyok a kedvenc unokatestvére, mégis magáz. Én tegezem, mert mégiscsak az unokatestvérem, és szerintem így van rendjén (pedig amúgy az élet sok területén én is a magázást preferálom) . Elviseli, még sosem szólt rám miatta, és nem is látszik rajta a rosszallás emiatt. De tegezni nem tegez vissza.
2020. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
2-es, ez igaz, de már nem azt a kort éljük. Még a hagyományőrző, zárkózott vidékeken is ritka már az ilyen, főleg a 30-as korosztályban.
2020. dec. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#2: Az jóval előttük volt. Szüleim most járnak a 60-as éveik végén, náluk már ez nem volt divat, meg az ő ismerőseiknél se.
2020. dec. 4. 15:52
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Régen a gyerekek magázták a szüleiket"


Kétlem hogy akire úgy referálnak hogy "30-on felül van" az lélekben még valahol a Horthy korszakban él...

2020. dec. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Most azt nem értem, hogy csak annyit mondott, hogy "Jó napot" ami önmagában semmit nem jelent, én is sokszor köszönök így "viccesen" ismerősöknek is. Vagy valójában szóvá tette a tegeződést? Mert nem mindegy...
2020. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: Igen, szóvá tette. A kérdés címében ott a köszönés utáni mondata.
2020. dec. 4. 16:11
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet magazni szeret, hagyd ...
2020. dec. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha 15 évvel ezelőtt tegeződtetek (ami nagyon valószínű :), akkor ezt válaszolnám: minimum 15 éve. :D
2020. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!