Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lakáshitelt, autóhitelt...

Lakáshitelt, autóhitelt emberek miért nem 'tartozás'-ként kezelik?

Figyelt kérdés

Ismeritek azt a kifejezést hogy 'tartozásai vannak, voltak', vagy 'nem akarok olyan párt akinek tartozásai vannak' stb.


Érdekes módon akinek lakás vagy autóhitele van azt sosem emlegetik fel negatívan, nem mondják rá azt hogy 'tartozásai vannak'.


De pl. ha mondjuk egyéni vállalkozó vagyok és még van befizetendő adóm amivel kicsit kések, akkor rögtön megkaphatom hogy 'tartozásaim vannak'.


Miért van ez a kettős mérce?



2021. jan. 21. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Mert nem ugyanaz a kettő. Ha nem fizetnéd a hitelt időben, az lenne olyan, mint az adós példád.
2021. jan. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

# 1


De arra is azt mondják hogy 'tartozásai vannak' aki mondjuk nem banktól hanem ismerősöktől kér. Még ha vissza is adja.

2021. jan. 22. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyszerű nyelvi oka van ennek. A lakáshitel, autóhitel egy bank konkrét terméke. Lakáshitelt nem adnak a szülők, de pl. kölcsönbe adhatnak pénzt a gyereküknek mondván, hogy majd szépen lassan visszafizeti.


A tartozás szó vonatkozhat banki hitelre van barát által adott kölcsönre is, azonban a "tartozásai vannak" inkább negatív kicsengésű, arra utal, hogy nem hivatalos pénzintézettől vett fel hitelt, hanem ismerősöknek esetleg uzsoráznak tartozik.

2021. jan. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

#2 szerintem az a különbség, hogy az egyiknél valami értéket kapsz cserébe, csak részletekben fizeted ki.


szóval lehet családi kölcsönnél is attól függ mire van. ha napi dolgokhoz vagy egy lakást törleszt.


mondjuk én szívem szerint az autót nem egy kategóriába tenném a lakással. mert a lakás egy befektetés, ami lényegében hoz a konyhára. az autó meg visz.

2021. jan. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A "tartozásai vannak" kifejezést én azokra használom, akiknek semmilyük sincs, csak a tartozás. Pl. hitelből utazgatott valaki vagy hitelből vett drága ételeket, bevásárlókártyával. A lakáshitel érthető, az autóhitel is, bár nekem autóra nincsen szükségem.
2021. jan. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!