Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a kötelező dolgokat,...

Ha a kötelező dolgokat, rezsit, lakáshitelt, autóhitelt, telefon, net, kábeltévét kifizetjük és így marad 160-170 ezer forint, abból meg lehet élni egy három tagú családnak?

Figyelt kérdés
Saját lakást vásárolunk és kb ennyi fog maradni, ha minden kötelezőt kifizetünk. A kaja a ruházkodás, és az esetlegesen beeső plusz kiadásokra maradna ennyi. Ebből meg lehet élni?
2013. jan. 23. 19:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből akkor is meg lehetne élni ha csak ennyi lenne és albérletet kéne belőle fizetni.


Így nagyon lazán.

2013. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a pénzből még kb. 80-90-et félre is lehet tenni.


Lássuk mire kell költenetek: Étel. 3 embernek 50-70 ezer, attól függ mennyire vagytok gazdaságosak.

Ruhák. Legyen havi 20 ezer, ami egy évre 240 ezer. Ennyiből már bőven öltözhet három ember divatosan, nem ugyanazt a ruhát felvéve két nap egymás után, de nem is havonta cserélve a ruhatárat.

Benzin legyen havi 5000, plusz a kocsi éves fenntartása, még 150 ezer, ami havi 12 körülre jön ki.


Ebből akárhogy is számolom, marad 70-80 ezer, amit eltehettek. :)


A plusz kiadások alatt nem tudom mit értesz? Felesleges kiadások, amikre valójában nincs is szükségetek? Persze ezekre is elverhetitek a maradék pénzt.

2013. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Jól írja az előző, bár a kocsi fenntartását nem értem. Havi 5000 benzin? Az kb félévente egy tank. Akkor sose használod, de mégis 150000 a fenntartása még. Mire?
2013. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Soha nem volt kocsim, elnézést. Remélem ez nem csökkenti a mondandóm többi részének értékét. A szüleim és az ismerőseim kocsitartási szokásaiból próbáltam emlékeket meríteni, szóval nem a tutit akarom a következőkben sem magyarázni, csak hogy hogy gondolkodtam. Ha hibásan, azt megköszönöm ha jelzed.


5000-ért kapsz 12 liter benzint, ez elég kb. arra, amire az átlag használja: heti két bevásárlás, heti egy rokonlátogatás nem túl messzire és néha egy nagyobb út.


Az egyéb költségekre olyanokat gondoltam, mint például kötelező biztosítás, vagy adók. Szervízelni is kell néha és van évszakszerinti gumicsere.


A kocsi amortizációjáról nem is beszélve, vagyis hogy minden használattal rengeteget veszít az értékéből.

2013. jan. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha úgy számolsz, hogy 50e maradt akkor sokkal közelebb vagy a valósághoz, de inkább kevesebb.

Ha keveset is használod a kocsidat akkor is kell rá költeni, hárman vagytok tehát van 1 gyerek. Akkor a bölcsi vagy az ovi is pénzbe kerül. Ha iskolás akkor is kell vinni oda dolgokat. Még a leglepusztultabb iskolába is a szülő fizeti kirándulásokat, látogatásokat, egyéb évközbeni könyveket a tankönyveken kívül. BKV bérlet vagy jegyek, ha nem autóval mész. Szóval max 50e havonta több biztosan nem lesz, hacsak kenyéren és vízen nem akartok élni.

2013. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
nem kéne dicsekedni!
2013. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Miért?
2013. jan. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
igazából nem az autó fenntartása érdekel, két havonta 10ezerért tankolunk, illetve negyedéves biztosítás, casco havi 3400. hanem arra lettem volna kíváncsi, hogy ez a pénz elegendő e a megélhetésre havi szinten, szerintetek.
2013. jan. 25. 18:10
 9/18 anonim ***** válasza:

Arra is válaszoltak elég sokan.


Mégegyszer: Igen bőven elég, sőt még tudtok is félretenni belőle 50-60 ezret minimum, anélkül hogy megéreznétek.

2013. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
50-60 ezret félre tenni? úgy hogy még nem ettünk, nem ittunk? az hogyan lehetséges? lehet, hogy mi gazdálkodunk rosszul, de félek, hogy nem fogunk tudni megélni... az új lakásba is kéne némi bútor, ne álljon üresen, de hogy miből...
2013. jan. 26. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!