Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől érzem ez cikinek?

Mitől érzem ez cikinek?

Figyelt kérdés
Én férfiként 10-ből 9 esetben, mindig elkapom a kolléganőim, hölgy ismerőseim betegségeit, nátha influenza. Azt is mondták, hogy ez már ciki, hogy mindig férfi létemre lebetegszem. Vagy csak az orrom folyik. De nem tudok mit tenni vele.

2021. jan. 22. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyított tény, hogy a férfiak rosszabbul viselik akár a legkisebb megfázást is. Így lehet, hogy míg ők "nem szenvednek" annyira, te már ágynak dőltél.


Vagy a következő kérdések:

Mozogsz eleget?

Egészsésegesen táplálkozol?

Szedsz vitaminokat, immunerősítőt?


Ortopédiára is a legtöbb ember úgy jön derék- és hátfájdalommal, hogy ülőmunkát végez és nem mozog semmit... Talán az okokat keresd, ne azt, hogy ciki vagy nem ciki :)

2021. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szenvedek, dolgozom, kommunikálok, csak éppen az átlagnál többet vagyok megfázva. Olyan mintha bevonzanám.
2021. jan. 22. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Mozogj és aludj eleget.
2021. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Előző vagyok. Lelki oka is lehet, nekem az egyik munkahelyemen nem szabadott véleményt mondani, hónapokig rekedt voltam.


Olyan nincs, hogy férfi vagy és gyakrabban elkapod. Vagy testi vagy lelki oka van. Ilyen egyszerű. Cikinek nem ciki.

Ha meg bevonzod, akkor lehet, tényleg nincs ott helyed.

2021. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jaj imádom a kolléganőimet, és a munkámat,de én vagyok az egyetlen férfi a csapatban és a legfiatalabb is.
2021. jan. 22. 16:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet az oka, hogy gyakran elkapok dolgokat, vitamin és sport megvan
2021. jan. 22. 16:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána milyen immunrendszer erősítő élelmiszerek vannak. Érdemes lenne párat beiktatnod az étkezésedbe.
2021. jan. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nálad van vmi placebo-szerű. Ha placebo hatással képes az ember meggyógyítani magát akkor az ellentéte is lehet igaz.

Úgy értem, hogy ha körülötted tüsszög-taknyol mindenki, akkor félsz hogy jaj te is el fogod kapni. Amúgy sztem már ez hogy ha felsz hogy jaj megint elkapod jaj megint beteg leszel es az ciki, már ez is egy stresszhelyzetet idéz elő nálad, és a stressz gyengíti az immunrendszered.

Egyél sok zöldséget meg gyümölcsöt, szedhetsz vitaminokat akár naponkent váltogatva, vagy béres cseppet. Természetesebb módszernek a gyömbért nagyon ajánlom bármilyen folyadekba reszelve egy keveset, kevés is elég, mert elég intenzív és csípni tud.

Mozogj sokat.

Ha meg látod hogy körülötted beteg van akkor gondolj arra hogy mi mindent tettél azért hogy erősebb legyen az immunrendszered (de ahhoz tényleg tenni kell!)

És ha elkapnád, NEM ciki. Akárki akármit mond.

2021. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit a környezetünk sulykol belénk, hogy mi férfias és mi nem, azt hajlamosak vagyunk elhinni, és ha férfiként valami jellemző ránk, amiről azt mondják, hogy nem férfias, akkor azt cikinek érezzük. De sok esetben amiről azt mondják, hogy férfias, annak semmi köze a férfiassághoz. Pl. ebben az esetben is.
2021. febr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!