Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon az idős emberek...

Magyarországon az idős emberek miért ennyire szemtelenek?

Figyelt kérdés
Tömegközlekedéseken és boltokban az idegeneknek beszólogatnak, kötözködnek, fellökik az embert, semmi tiszteletet nem mutatnak a fiatalabb generáció iránt. Ezzel szemben a fiatalok többsége nagyon tisztelettudóak. 20 évvel ezelőtt ez fordítva volt. Mi történt a társadalommal?

2021. jan. 24. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
talán mert amikor ők voltak fiatalok az öregekre nekik jobban fel “kellett” nézniük, és tényleg fel is néztek, mert akkor még az idősebbek tényleg többet tudtak a világról, és sajnos ez nekik már nem adatik meg, hiába öregek és tapasztaltak a maguk világában, a fiatalos gondolkodás és tanulás sokkal többet ér az öregek szavával szemben? nem bírják, hogy így megváltozott a világ, és ők nem tudtak alkalmazkodni, emiatt és a fentebb leírtak miatt meg frusztráltak lettek. arról nem is beszélve, hogy sokukat idős korára magára hagyja a családjuk.
2021. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert fiatalon is szemtelenek voltunk. Azért.
2021. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mert lehet alapból mindig is mocsadék volt vagy az élete folyamán lett ilyen mert ki tudja miket élt át.Az is lehet hogy irigyek a fiatalokra mert ő előttük még ott az élet és normál esetben semmi egészségügyi problémájuk sincs míg nekik sok van(nem mindnek nyilván).Amit én észrevettem és határozottan állítok az az hogy nagyon idegbetegek és sietnek főleg a boltokban és buszokon mintha nem volna idő.Nem várnak semmire sem ha nem muszáj mert nincs már türelmük semmihez sem amit nem csodálok mert sok minden van már mögöttük,de azért túlzásba esnek jópáran és nagyon fárasztóak.Még ezt is észrevettem hogy szörnyen unatkoznak és ilyenkor főleg a nők elkezdenek kötekedni és sz@rt kavarni és aztán mikor gond van a kétszínűségből akkor persze mindent letagadnak szépen.Én szomszédom se normális(nyugdíjas nő) de nem foglalkozunk vele.Azt hiszik ők a "főnökök" mindenhol merthogy ők már idősek és akkor persze bármilyen stílust megengedhetnek maguknak.
2021. jan. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
34%
azért, mert a társadalom magukra hagyta őket. Miért kéne akkor nekik kedveskedniük, ha velük sem kedvesek mások? Nézzél szét a munkahelyeken, 50 év fölött nem vesznek fel szinte senkit. SENKIT: nyomorognak, nincsenek társaságban. Régen nem volt ilyen versenyalapú a társadalom és nem volt internet, ahol meg lehetett nézni a dolgokat. Kellettek a tapasztaltabbak. Ma már ezek a tapasztalatok ott vannak a neten, "nem kell ide Józsi bácsi, majd elolvasom a netről."
2021. jan. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező, gondolod hogy ez így van? Nem vagy elfogult kicsit a fiatalokkal? Nem minden fiatal tisztelettudó az idősekkel, és nem minden idős tiszteletlen a fiatalokkal. Egy csomó időst ismerek, akik megadják a tiszteletet ugyanúgy a fiataloknak, mint más idősnek.
2021. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Pont a fiatalok a legszemetebbek.

Fordítva ülsz a lovon.

2021. jan. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
7%
Bele van írva a fidesz a keresőszavakba, sok értelme nincs rá válaszolni, mert nem komoly a kérdés.
2021. jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert mind azzal van elfoglalva, hogy:

"Én, egyedül én építettem fel a fél-, ha nem az egész országot" szöveget hangoztathassa, ami hol igaz, hol nem.

2021. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

ezek az idős emberek egyszerűen burokban élik az életüket, és úgy nőttek fel, hogy senki nem mert ellentmondani nekik, akármekkora baromságot is mondtak.


ahogy az 1-es írta, ma már ez egy más világ, és ezt ők nem tudják/akarják felfogni. a tudásuk idejét múlt, avítt, és igazából senkit nem érdekel.

pont ezért van az, hogy jobbára csak nagyképűsködnek, értelmetlen dolgokba kötnek bele, vagy panaszkodnak, hogy „milyen buták pimaszok a fiatalok” vagy „brühühühü régen minden jobb volt.”


30 vagyok, de őszintén szólva nem nagyon találkoztam még olyan 50 feletti emberrel, aki széles látókörű lett volna.

2021. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!