Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most komolyan minden a pénzről...

Most komolyan minden a pénzről szól? Mégis hány éves korban kell erre rájönni, 3? Ha én erre csak kb 30 éves koromban jöttem rá, akkor már lecsúsztam az alsó kasztba? Miért ilyen anyagiasak a férfiak, nők, és általában mindenki?

Figyelt kérdés

Most azon belül is minden a pénzről szól hogy az embernek van hol laknia és van mit ennie. Ez már nem teljesítmény a sznoboknak. Ezeken felül is, az ingyenes boldogság semmi. Csak ami pénzbe kerül, legalább az útiköltséget ki akarják fizetni, lobogtatni a pénzt vagy a bankkártyát, vagy belépő, sportruha, rendelés, bármi. Ha nem kell fizetni lenézik a programokat. Ez már középiskolás koromban is feltűnt, de akkor még csak mint kósza gondolat, hogy mi van mi a baj a sima természetjárással a közelben? Most viszont napnál világosabb.

Ti hány éves korotokban jöttetek rá erre? Gyanítom a fele már az anyaméhben tisztában volt vele, és már ott nekiállt helyezkedni.



2021. jan. 26. 21:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

8... Sikerült dekódolnod a szövegben a lásson bele szócskát? "hogy a jómódúbb ne l á s s o n b e l e panaszkodást"


Kb azt is mondhatja az ember hogy "tegnap mikor mentem haza, átmentem a parkon, és elkezdett esni az eső, nagyon jó levegő volt"


errefel jómódú:

Ez panaszkodik, gyalog megy.

Ez irigykedik a kocsimra. Ennek csak valami tragacs 1 milliós kocsija van azért nem jár azzal.

Király vagyok.


Hogy sikerült a mondatban a lényeget elhanyagolnod?

Mindenesetre bárhogy is sikerült átírnia az agyadnak, éppen ez történik az általad vélt panaszkodásnál is.

1. Legtöbbször a panaszkodás nincsen ott, sőt. Boldogság van. Nincsen irigység.

2. A mondatok felét nem hallod meg.


A hiba az ön készülékében van.

2021. jan. 27. 12:05
 12/18 anonim ***** válasza:

#11

A panaszkodásba nem kell belelátni a panaszkodást, mert önmagában az.

Az, hogy valaki kijelenti, hogy gyalog jár, nem panaszkodás, és sohasem válik azzá.


Csak innentől:


"Nekem persze nincs autóm, így kénytelen vagyok gyalog járni, és ezt utálom."

2021. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem inkább a kérdezőnek van egy nagy adag kisebbségi komplexusa. Bármit mondana egy jobbmódú nála, a gondolta rögtön az lenne:"Biztos azért mondta mert lenéz" Szerintem pedig ő az iszonyatosan pénzközpontú.

Vannak olyan emberek, akik lenéznek másokat igen, de ilyen szegényemberből is van jócskán. Mondd ők nem nézik le a cigányokat vagy hajléktalanokat? Ez a fajta mentalitás nem a vagyoni helyzettől függ, hanem a tulajdonságoktól.

Ahelyett, hogy panaszkodtok, keseregtek, tanuljatok, olvassatok! Ha ezt az energiát másra fordítanátok, akkor talán előrébb jutnátok, már ha akartok. Ha pedig nem, akkor szeressétek meg az életeteket és örüljetek annak ami van.

2021. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%
Énszerintem részben igaza van a kérdezőnek, tapasztaltam, hogy minél több pénze van valakinek, annál inkább nem tud nem beszélni róla, vagy abból kiindulni. Lehet, hogy nem rossz szándékkal teszi, de akkor is...
2021. jan. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ezek az emberek, akikről beszéltek újgazdagok, de proli mentalitással. Aki beleszületett a gazdagságba az nem beszél róla, mert teljesen természetes számára. Plusz vannak olyan frissen meggazdagodott emberek, akikről nem is tudjátok, hogy azok, mert nem villognak vele, de attól még nagyon is azok.
2021. jan. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
12 Ok most ezt saját magadra kijelentheted hogy nálad így van, de azt nem kellene kizárnod hogy sokan másoknak megvan ez a programja: király vagyok-nekem panaszkodnak-engem irigyelnek. Ők, mivel fut a fejükben a lemez, ha rövid időre el is térnek ettől és egy-egy izgalmasabb téma ki is zökkenti őket egy 10 percre, de aztán az első 1 mp csendben visszatérnek az alapállapotukba. Király vagyok-nekem panaszkodnak-engem irigyelnek. Hiszen ez annyira látszik, nem lehet nem észrevenni. Igen, ez nem is biztos hogy attól függ mennyi pénze van. De ne tagadd le amiket írtam légyszíves, mert azok is ott vannak párhuzamosan amellett hogy igen vannak akiket gyakran hallani igazán panaszkodni, azt én nem tagadom le. De nemcsak anyagiakról panaszkodnak emberek, hanem más dolgokról is.
2021. jan. 27. 16:23
 17/18 A kérdező kommentje:
Amellett hogy az úgynevezett panaszkodás sokszor sokal pozitívabb cselekedet mint a dicsekedés. A panaszkodásban sokszor benne van az hogy a delikvens elemzi a saját problémáit megoldáskeresés címszó alatt, majd meg is találja azokat a megfogalmazásuk hatására, vagy a másik ember ötlete alapján. A dicsekedés viszont totál felesleges dolog, max a példamutatás lehetne a célja, de ez keveseknek sikerül igazán jól. Vannak akik insprirálnak, példát mutatnak, de ők saját példa alapján teszik ezt hogy honnan hová sikerült eljutniuk. Vannak akik a tapasztalataikat osztják meg, de nyitottan, nem azt gondolva hogy az övékén kívül más élethelyzet ne lenne ugyanannyira izgalmas.
2021. jan. 27. 16:31
 18/18 anonim ***** válasza:
91%

#16

Én úgy vettem észre, hogy aki panaszkodik, az mindenkinek panaszkodik. Ezzel csökkenti a feszültséget magában, és elárasztja azt, aki hajlandó meghallgatni.


Legalábbis én ezt csináltam annak idején. :D


Aztán rájöttem, hogy sehová sem vezet, leszoktam róla, elkezdtem azzal foglalkozni, mit tudok megtenni, kockáztattam, nyertem is, buktam is, összességében viszont szédületes, hogy mennyivel jobb lett az életem.


És ezt nem azért írom le, hogy bárki irigyeljen. Hanem azért, hogy feltámasszam a vágyat arra, hogy más is számoljon le a hülye panaszkodással, mert amíg azzal foglalkozik, nem tud előrelépni az életében.

2021. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!