Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen motivációm? 19/L

Figyelt kérdés

Kezdem észrevenni, hogy amióta karantén van, azóta teljesen elvesztem. Nem vagyok depressziós meg semmi, csak egyszerűen zavar, hogy 0 motivációm meg életerőm van. Pedig tényleg tanulnom kéne meg csinalni a dolgokat de egyszerűen egy lusta sz*r vagyok. És tényleg nagyon zavar, de azt érzem, hogy csak aludnék és aludnék. A másik ami zavar, a telefon függőségem. Mostanában nagyon odafigyelek, hogy ne legyen annyit a kezemben, de kényszeresen nyúlok hozzá és azon kapom magam hogy csak görgetem az instát, vagy csak belépek ransom alkalmazásokba és csak nyomokodom mint egy hülyegyerek. Ez egy pótcselekvés. Gondolom emiatt nem köt le semmi. Itt folyamatosan információkkal bombáznak amik lekötik a figyelmem, EGY DARABIG és egy elég felületes szinten és emiatt nem is tudok szerintem elméjülni mondjuk egy jó könyvben, vagy kicsit elcsendesedni és hagyni a gondolataimat szárnyalni mert bennem van az a kényszer, hogy kell valami hogy lekössön. Nagyon zavar ez az egész, valami ötlet, hogy hogyan tudnék kimászni ebből és hogy végre megtaláljam azt ami tiszta szívből leköt és amihez van tehetségem?

Köszönöm előre is!:)



2021. jan. 31. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
90%

- Fizikai mozgást próbáltál már? Például futni. Van akit felélénkít.

- Az instagram és a többi hasonló népszerű oldal/alkalmazás szándékosan úgy van tervezve, hogy függőséget okozzon. Több száz ember dolgok azon, hogy te minél több időt akarj az ő felületüket bámulva eltölteni. Én azt javasolnám hogy töröld le ezeket az alkalmazásokat és soha többet a közelükbe se menj. Ha úgy gondolod hogy ez nem sikerülne, akkor meg vannak elvileg olyan alkalmazások okostelefonra (bár én még nem láttam egyiket sem), amik mérik hogy mennyi időt töltesz el egy alkalmazásban és figyelmeztetnek ha túl sokat. Ez esetleg segíthet.

2021. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!