Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Motiváció fenntartása?

Motiváció fenntartása?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok,hogy megtudjátok tartani a rendszert. Mármint úgy értem,hogy pl rendrakásnál nem érzitek úgy, hogy minek rakjak rendet. 2 nap kezdhetem előröl és még látszata sincs csak kis ideig. Vagy akár egyéb dolgokban is. Ti hogy nem fáradtok bele.
2020. dec. 29. 06:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Mindent egyből visszateszek a helyére.
2020. dec. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
EZ csak egy példa volt. Mondhattam volna fűnyírást is.
2020. dec. 29. 06:56
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Az ember nem rak rendet, az ember TART rendet. És ez nem fárasztó, sokkal inkább előnyös, mert mindig tudod, mi hol található.
2020. dec. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell egy rendszeresség az életbe,lehet csinálni olyan napot is amikor azt csinálok amit akarok de aztán a másik nap csinálni kell tovább szépen.
2020. dec. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Felhivni valakiket. Engem ez motivál legjobban hogy jönnek bnőim vagy tesom stb
2020. dec. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerek mellett nem lehet rendet tartani, mert túlerővel vannak velem szemben szétpakolást illetően. Olyankor hagyom, napokig gyűlik a rendetlenség, aztán amikor már nincs tiszta edény, elkezdek rendet rakni, kiviszem a szobákból a szennyesedényeket, gyerekeket igyekszem bevonni össznépi takarításra, persze olyankor mutogatnak egymásra hogy majd a másik megcsinálja. Ez a folyamat kb 3-4 naponta rotálódik. Már megszoktam.
2020. dec. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mint a biciklizés: ha megállsz, nem tudod megőrizni az egyensúlyt. Ahhoz mozgásban kell lenned.

Vagy mint forma megtartása: könnyebb minden nap egy kicsit korlátoznod magad az evésben, mint jól meghízni, aztán diétákkal kínozni magad.

2020. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6 Szerintem minden nap próbáld meg vissza pakoltatni velük a cuccaikat,ha el vesznek valamit és nem kell már nekik akkor rakják vissza a helyükre,ha vissza rakják jutalmazd meg őket dicsérettel és valamivel, hidd el később hálásak lesznek érte.
2020. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a rendrakás az nem feltétlen motiváció hanem inkább igényesség kérdése. De tudom, hogy csak példa volt. Nyilván vannak dolgok az életben, amiket időnként muszáj csinálni. Ilyen a fűnyírás is. Az ember nem azért nyírja a füvet mert más dolga nem lenne, hanem mert nyáron 2-3 hetente kell. De ilyen alapon bármit tenni felesleges. Minek tanuljon egy gyerek, hiszen bármennyi tudást is vesz fel, a végén ő is meghal. Minek egyek, ha rá 3 órára megint éhes leszek? Minden csak felfogás kérdése.
2020. dec. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz csak annyira feleslegesnek érzem ezeket a dolgokat,mert semmi hasznuk nincs csak az idő megy el velük. Mert pl ha az ember nyelvet tanul arra is időt energiát kell fordítani de az érdekes és hasznos de ezek a semmit mondó tevékenységek teljesen kényszerek.
2020. dec. 29. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!