Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen hatékony önismereti...

Milyen hatékony önismereti módszert, eszközt ismertek, amivel az ember leutazhat a lelke legmélyére ? Lent kifejtem.

Figyelt kérdés

Mostanában tök sokat gondolkozom azon, hogy egyre nagyobb szükségem lenne egyfajta belső, lelki "utazásra", amivel lemehetnék a lelkem legmélyére, egyfajta lelki tisztulás.


Kívülről látnék rá magamra, sejtszintig lemennék egészen. Látnám a születésemet, képi formában megjelenne az összes emlékem, azokat is, amiket elfelejtettem, az összes elfojtott érzéseim, azok is, amiket elnyomtam magamban.


A félelmeim is elémtárulnának. Még ha nehéz is, úgy érzem szükségem lenne egy ilyen mindent átható belső "utazásra", hogy ki is vagyok én, hogy minden egyes hibám és élethazugságom a felszínre kerüljön és kegyetlenül a képembe legyen vágva. Mindent lerombolna és csakis saját magam maradnék.



2021. febr. 1. 22:06
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Minden egyes elfojtott problémám, félelmem, vágyam a felszínre kerülne. Még ha nehéz is, úgy érzem, szükségem lenne egy ilyen spirituális utazásra. Egy ilyen átszellemülés lenne. Hogy az összes (élet)hazugságom ripityára legyen törve, mintha egy kalapácsal zúznák szét.
2021. febr. 1. 22:12
 2/41 anonim ***** válasza:
87%

ahogy én észrevettem a legkomolyabb önismereti dolgok

-a dugás.

-a verekedés,ez lehet rendszeres edzés keretében is,mert ott jobban tudod elemezni a hatását.

-milyen szülő vagy?

-hogyan reagálsz ha tényleg nagy a baj?összekapod magad?vagy elsüllyedsz?

2021. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
79%
Erre a legjobb mód a hallucinogén szerek fogyasztása, lehetőleg gomba vagy DMT formájában. Utóbbi nehezen beszerezhető. Véleményeket, hatásokat neten olvashatsz.
2021. febr. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Ami azt illeti, szerintem minden embernek életében legalább 1-szer át kellene esnie ilyen önismereti utazáson, lélektúrán.


Ami lehet hosszabb ideig eltartana, de látná magát, amikor megszületik, látná kívülről saját magát, az összes emléke felidéződne, az is, amit elfelejtett, vagy elfojtott, minden jó és rossz emlék képi formában, filmszerűen megjelenne, megtestesülnének a démonjaik, amivel szembe kellene nézniük. A meghalt szeretteink újra megjelennének és a vele töltött közös perceket újra átélhetnénk. Ez talán felnyitná az emberek szemét és nem kellene többé hazugságban élniük.

2021. febr. 1. 22:27
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyire vagy nyitott az ilyen dolgokra de pl.regressziós hipnózis visszavisz gyerekkorodba, születésedhez stb. újra átélni egyszerre egyes számban meg egyszerre kívülről. Ha érdekel olvass utána, angolul érdemesebb.

Hogy mennyire biztonságos az egy másik kérdés, de ugyanezt pl a 3as által említett hallucinogéneknél is kérdezhetném.

2021. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

5

Amíg van legalább egy józan ember melletted, kellemes környezetben megy végbe az egész, tökéletesen biztonságos. A hallucinogén gomba az egyik legbiztonságosabb tudatmódosító a marihuána mellett. A DMT sokkal durvább, de szintén biztonságos, ami a fizikai oldalát illeti. Lelkileg a DMT ugyancsak csak szét tud cseszni.

2021. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Pszichoterápiára vágysz, kérdező? Mi tart vissza?
2021. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

7: Járok pszichológushoz, de azt érzem, nem elég. Igazából nem is tudok túl gyakran menni Valami több kell, nem tudom pontosan elmondani.


Ilyen átlényegülés, átszellemülés. Hogy érezzem, én is egy vagyok az univerzummal, hogy legbensőbb önvalómat megismerjem.


Ha iszonyú szenvedés, gyötrődés is lenne ez az út, muszáj lenne meglépnem, minden hazugságot, leplet lerántani magamról.


Lehet olyan dolgok jönnének elő saját magamról, amit eddig nem is tudtam, vagy mélyen elnyomtam magamban. Úgy érzem van egy gát bennem, és szeretném, hogy ez a gát, kotlát átszakadjon.


Máskülönben csak saját magamat csapom be és saját magamnak hazudom.

2021. febr. 1. 23:13
 9/41 anonim ***** válasza:
51%

#5 vagyok


[link]

2021. febr. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
2021. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!