Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is szenved ebben a (Magyar...

Más is szenved ebben a (Magyar) társadalomban?

Figyelt kérdés

Pl itt vagyok én, néha feljövök ide mikor problémám van annak a reményében hogy tudok normálisan fórumozni valakivel, mint Angliában a speaking corner, vagy a régi görögöknél az agóra, vagy a romaiaknál a forum.

Ehelyett ebben a társadalomban - tudom, egyik társadalom sem tökéletes - azt kapom hogy hajjá meg, incel, nyomorék stb.

Csak én érzem túl durvának, otrombának primitívnek az átlag magyar embert? Nem kell mindenkinek Platnoni magasságokba emelkedni csak egy kis empátia kéne ami a magyar emberből mindig is hiányzott, lásd nemzetiségek elnyomása. De ez tényleg más téma.

Amerikában most már legalább a demokraták győzelmével úgy ahogy kezd kirajzolódni egy vigasságosabb társadalom, legalábbis a lehetőségek közül.


Szóval van itt olyan aki megcsömörlött Magyarországtól? (És a szocreál nosztalgiától és életérzéstől?)



2021. febr. 1. 14:23
A kérdező szavazást indított:
IGEN
NEM
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ezért nem akarok itt lakni. Nincs kedvem reggel a láncfűrész hangjára kelni,sem arra,hogy a boltban már csak száraz kenyér van,sem arra,hogy olyan emberekkel találkozzak,akik mérhetetlen mértékben kerülik a céltudatosságot,kerülik a pozitív dolgokat,kerülik a normális dolgokat,mindenből az abnormális kell nekik. Sem arra,hogy az állandó ordítozást kelljen hallgatnom mindenhol. Nézz Finnországra...Vissza se jönnél,ha odamennél. Semmi kedvem ehhez az egész birka mentalitáshoz. Semmi kedvem ahhoz,hogy egy olyan helyen legyek,ahol minden második ember fegyverszakértő,politka szakértő,és mindenféle sztereotípiába beleférjen,aztán sírjon,hogy jajj mindenki a sztereotípiák alapján ítélkezik,meg általánosít,miközben magának köszönheti. Semmi tartás,semmi kultúra,se semmi. Nézz meg egy országot,ahol még van erős kultúra,jól élnek,stb. Vannak ott is szabályok,de ott nem élnek túl a nemnormálisak. Ami máshol népszerű,az itt is az lesz. Minden 3. embernek van szög a fejében,minden harmadik emberen annyi festék van,hogy fedezni lehetne belőle a fél világ élelmiszeriparát,minden 3. embernek kötelező bunkónak lennie,minden 3. embernek kötelező belekötnie valamibe,és igazából már nem is érdekel,hogy hány mondatot írtam egybe,hány vesszőt hagytam le,stb,nem köt semmi nagyon a helyhez. Azokat az embereket akiket meg tudok menteni,és segíteni tudok nekik,azokat mentem, a többire nincs időm.
2021. febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem az a legzavaróbb a kicsiny hazánk fiaiban és lányaiban, hogy szinte az összes panaszkodik, elégedetlen, és mindezek ellenére nem tesznek SEMMIT, és egymásért se tesznek semmit, tehát ha a társadalom egy csoportja bajba kerül, magasból tesznek rá. Pl. most a vednéglátósok is elég nagy szarban vannak, és le merem fogadni, hogy ha valamiféle komolyabb mozgalmat indítanának a kormánnyal szemben, a kutya se állna melléjük, mert a magyar ember addig, amíg ő közvetlenül nem érintett a bajban, föl nem áll a székből, és nem vállal másokért kockázatot, egyedül magáért vagy még magáért se.
2021. febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es ezt én is tapasztaltam/ eszembe jutott.


Én már azon is gondolkoztam hogy a magyar társadalom valami kollektív pszichózisban szenved. Vagy kitaláltam egy fogalmat erre: ,,tanult autista".

2021. febr. 1. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Amúgy kicsit off, de a vendéglátósokkal kapcsolatban jutott eszembe, hogy nem kell messzire menni, mert még alapjáraton az érintettekben sem merül fel egy teljes összefogás. Tehát nem azt kellene csinálni, hogy Debrecenben kinyit egy kávézó, meg Budapesten még egy aztán azokat bezáratják a zsaruk, hanem akkor igenis minden étteremnek, kávézónak ki kellene nyitni az országban, mert egy fecske még sosem csinált nyarat.

Egyébként a magyar társadalomból a Kádár rendszer ölte ki az empátia és az összefogás képességét és előttem is jól írták, hogy addig biz’ Isten senki nem mozgatja a füle botját, amíg nem érinti a dolog.

Viszont! Szerintem, amit a színműs egyetemfoglaló diákok csináltak, az példaértékű! Valóban példát vehetne róluk az EGÉSZ társadalom!

2021. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Mi ez az ókori római meg görög nosztalgia?

Honnan tudod, hogy azok jobb társadalmak voltak?

2021. febr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azok sokkal jobb társadalmak voltak! Olvass utána.
2021. febr. 1. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Magyar magyarnak farkasa. Én állandóan tapasztalom ezt, amiről írsz, nagyrészt emiatt is vándoroltam ki pár éve. Jóideje nem is barátkozom már magyarokkal, a legundorítóbb nép a világon. Tisztelet a kivételnek, persze, ami erősíti a szabályt. Jöhetnek az X-ek. :D
2021. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!