Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ebből szerintetek milyen...

Ebből szerintetek milyen gyorsan lesz kiégés?

Figyelt kérdés

Egy munkatársam a következőket csinálja:

- Tavaly befejezte az egyetemet

- Utána nyár végén elkezdett dolgozni a jelenlegi munkahelyén

- A munkakezdéssel egyidejűleg beiratkozott egy második mesterképzésre, levelezőn

- A munka és a második levelező mellett beiratkozott még egy PhD képzésre is

- Valamint egy civil szervezetben is dolgozik

- Lényegében semmire sincs ideje. Munkahelyén dolgozik, közben a mesteres és PhD szemináriumokra bejelentkezik, hallgatja az online előadásokat, így vesz részt a szemináriumokon. Fejhallgatóval hallgatja az előadást, közben meg a munkáját végzi a céges számítógépen. Azt nem tudom, hogy ezt a kettőt hogy lehet így egyszerre. Vagy a főnökök tudnak-e erről. Van egy céges gépe, amin dolgozik. Hoz magával emellett egy tabletet, arról hallgatja az előadásokat. Meg van egy külön laptopja. Az utóbbi mindig be van kapcsolva és meg van rajta nyitva valamilyen beadandó vagy jegyzet. Ha van egy szabad perce, azt olvasgatja vagy szerkeszti.

- Mindig tesz ki történeteket a közösségi médiára, hogy már reggel 5-kor kel, s már akkor is csinálja a beadandóit, meg tanul stb. Este is tesz ki sztorit, valamikor éjfél körül. Akkor is tanul, dolgozik.



Szerintem ez kiégéshez fog vezetni. Meg így egyszerre ellőni az összes puskaport teljesen értelmetlen. Összehasonlítva a többi munkatárssal, nem keres náluk jobban, ha befejezi a kurzusait, akkor sem fog. PhD-t, második mestert nem értékelik külön. Azt megértem, ha valakit annyira érdekel a téma, hogy foglalkozik vele, beleássa magát a témába. Csak azt értelmetlennek gondolom, hogy céges gépen dolgozik, ezzel egyidejűleg hallgatja az előadást a tabletről és még egy laptop is ott van, beadandókkal stb. A tanulás, meg a továbbképzés szerintem akkor is támogatható, ha nem növeli a fizetést. Ha valakinek ez sokat jelent, akkor érdemes csinálni. Csak azon gondolkoztam, hogy mindezt egyszerre nincs értelme csinálni. Dolgozhatna pár évet, utána szépen egy második mester, utána meg ha befejezte, jöhetne a PhD. Most egyszerre mindent megcsinálni... Ennek nincs értelme. Szerintem ebből kiégés lesz. Szerintetek?


2021. febr. 2. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor derül ki hogy volt e értelme, amikor a papirokkal elért valamit/vagy semmit.
2021. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért érdekel az téged, hogy mit csinál a munkatársad?


Tőle kérdezd hogy bírja ezt így.

2021. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

én meg nem hiszem el, hogy 5 óra alvással lehet huzamosabb ideig működni és mellé még teljesítményt is nyújtani.


(Nem érdekel, hogy neked 2 óra alvás is elég..)

2021. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!