Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Olyan furcsa, szokatlan...

Olyan furcsa, szokatlan fóbiákat mint a halott madaraktól való félelem mi váltja ki?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi miatt de közel sokkos állapotba kerülök ha meglátok egyet. Kiver a víz, nehéz légzésem lesz és rendesen úgy élek meg minden ilyen látványt mint egy traumát.


Az az érdekes, hogy egy házi tyúk kimúlása esetén nem jelentkezik ez a félelem, azt még meg is fogom de a veréb, a galamb, a varjú... Nem tudom, nagyon félek.


Szerintetek mi váltja ki ezeket a fóbiákat? Nem emlékszem, hogy lett volna rossz élményem ezzel kapcsolatban. Vagy ez ilyen velünk született, esetleg öröklődő dolog? Édesanyámnak van hasonló fóbiája.



2021. febr. 2. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy halott madár tényleg elég gusztustalan meg tudom érteni. Egyik ismerősöm pl a felhőkarcolóktól és a toronyházakhoz nem mer közel menni mert fél hogy rádől. Ha sétálunk vele a toronyházat mindig ki kell kerülni.
2021. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem tudod, mi a fura fóbiám? Nem tudok térképen vizet nézni. Ahogy írtad, azonnal elönt a víz, és pánikolok. Lakott terület oké, sivatag kicsit necces, de a víz? Egyszer laptopon google maps-en tévedtem el, bejött az óceán, és nem tudtam odanézni, olyan szapora lett a légzésem, hogy nem igaz.


Kerestem neten, van még pár ember, akinek szintén van ez a fóbiája, ez kicsit megnyugtat. Én sem tudom, miért van ez.


A másik a lyukak. De csak élő dolgokon. Pl. a zuhanyrózsa nem zavar, de az eper igen. Írd be gugliba, hogy trypophobia, én nem tudok közben levegőt venni, totál szédülök.


Ennek viszont azt olvastam, hogy ilyen ősi oka van, mert az ehhez hasonló lyukak fertőző bőrbetegségre emlékeztetnek, és viszolygást vált ki, hogy elkerüld a beteg embert.

2021. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs általában összefüggésbe hozható fóbia a logikával. Én a darazsaktól futok el, ami talán valahol érthető, viszont egy munkatársnőm például a legkisebb póktól is a falra mászik :D
2021. febr. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#2 Ez tényleg nagyon furcsa fóbia. Emellett az enyém elbújhat :D

2021. febr. 3. 00:35
 5/7 anonim ***** válasza:
De gondolj bele, a trypophobia magyarázata itt is játszhat. Ősi viszolygás, hogy ne egyél meg döglött madarat, mert betegséget hordozhat. A tyúk ételnek van nevelve, a "vad" madarak nem.
2021. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-es, én az Antarktisztól félek. A térképen egyszer az Antarktisz közelébe voltam, és már voltak jégtáblák, meg lakatlan vidék, attól már pánikolok, de nem tudom miért. És ami a fura, egyszerre szépnek is látom az Antarktiszt, meg egyszerre félek is tőle. A jeges tengertől a legjobban, főleg ha jégtáblák vannak ott. Tudom, fura vagyok emiatt, de ez van. De ha a nyílt óceánról találok képeket, akkor attól is parázok. Szerintem ez azért van, mert nem szeretem a lakatlan vidékeket.
2021. febr. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Feltűnési viszketekség.

Úgy hívják.

2021. febr. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!