Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felteszem a kérdést. Mindenki...

Felteszem a kérdést. Mindenki saját tudása szerint válaszoljon.(?)

Figyelt kérdés
Az ember hogyan lehet egyéniség? Hogy lehet egyedi ebben a világban? Milyen világnézet kell? Milyen öltözködési stílus? Milyen gondolkodás?
2021. febr. 8. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN ember egyéniség! Nincs két egyforma!
2021. febr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyeniseg egy goth stilusu ember, egy hipszter es egy elegans arisztokrata is. Nincs szabvany.
2021. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Éppen úgy, hogy nem másoktól kérdezi, hogy milyen világnézete legyen, hogyan gondolkodjon, milyen öltözködési stílusa legyen.

Leginkább úgy, ha nyitott vagy, és azokból, amikkel találkozol, el tudod dönteni, mi tetszik vagy mi sem, mivel értesz egyet, és ezekből szépen összeállítod a sját dolgaidat, a saját belátásod szerint, nem pedig másnak próbálsz megfelelni, vagy egy az egyben lemásolni valaki(ke)t.

2021. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Aki egyéniség akar lenni, az sosem lesz az.

Az egyéniség lényege az, hogy nem foglalkozik ezzel a kérdéssel. Éli az életét úgy, ahogyan helyesnek tartja. A világnézete, gondolkodásmódja kialakul valamilyennek, és nem foglalkozik azzal, hogy ez egyéni vagy sem.


Egyéniség lehet hívő és ateista, bármely felekezetű keresztény, muzulmán vagy zsidó is. Lehet jobb- és baloldali gondolkodású, de apolitikus is. Semmiben sem hisz vakon, távolságtartóan figyeli a megmondóembereket. Van határozott véleménye, de idővel tud azon módosítani, és ezt bárki előtt vállalja is.

2021. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól leszel egyéniség, hogy máshogy öltözködsz, mint egy másik réteg...
2021. febr. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akit egyéniségnek tartanak: egyrészt van egy kisugárzása az illetőnek, másrészt meg rohadtul nem érdekli, hogy annak tartják-e. A világ információi alapján van egy világnézete, úgy öltözködik, ahogy kedve tartja, nem célja, hogy másoknak megfelelően vagy valahová beskatulyázza magát. Pl van egy csaj a tiktokon, erős, fura sminkek, sok piercing, ráadásul meleg is, ő pl így érzi jól magát és rohadtul leszarja, hogy ki mit gondol róla. Néha reagál a beszólásokra, de nem dől miattuk a kardjába. Azért tartom egyéniségnek, mert felvállalja a gondolatait úgy él, öltözik, viselkedik, ahogy neki tetszik.
2021. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"A stílus az egyetlen olyan igazi luxus, amit bárki megengedhet magának, függetlenül attól, hogy mennyi pénze van. Ez olyan dolog, ami velünk született, de tanulható, feltéve, ha megvan hozzá az emberben a kellő intelligencia." - Giorgo Armani


Én ezt a saját nyelvemre úgy fordítom le, hogy az első aranyszabály: totál le kell szarni, hogy mások mit gondolnak rólam. Ha pl nekem megtetszik egy piros színű edzőcipő (FFi vagyok) akkor is meg fogom venni, ha a szomszédom vagy a kollégáim vércikigáznak vagy buuuzisnak látják. Ha nekem tetszik, ha harmonizál a személyiségemmel, akkor itt a helye.

Aztán ha valami nagyon hozzád nő, akkor azt keresztülviheted bármin, igazi stílusikonná válhatsz. Pl nekem nagy "fétisem" volt régebben a koponyás gyűrű. Pedig olyan helyen dolgoztam, hogy elegáns formaruhát viseltünk és ügyfelekkel foglalkoztunk, de nem voltam hajlandó levenni. Az ügyfelekkel lazán, de nagyon udvariasan és ami a lényeg, segítőkészen bántam. A nevemet nem tudták, de mindenki a koponyagyűrűs fiatalemberhez akart kerülni.

És a lényeg: légy tisztában az izmusokkal, a stílus és divatirányzatokkal, de ne kövesd őket, hanem hozz létre egy újat. A divat is akkor jó, ha én írom és nem én követem. Néha egy-két apró részlet is elég ehhez.

2021. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne akarj megfelelni mindenki elvárásának, hanem bátran vállald fel az érzéseidet, az álmaidat, azt, hogy mit szeretsz, és azt, hogy mit nem.

Csiribú-csiribá -> egyéniség lettél. :)


Sokan nem merik mindezt megtenni, és éppen ezért nem látni bennük semmi különlegeset. Pedig biztos van, csak mélyen elrejtik, mert félnek attól, hogy mások mit gondolnának róla.


Még nagyon régen, kisiskolás koromban szinte senkinek sem mertem bevallani, hogy állatokat fényképezek az állatkertben. Fiú létemre ez a hobbim.

Vércikinek tartottam, és attól féltem, hogy kiröhögnek.


Aztán amikor egyszer mentem suli után az állatkertbe, és megálltam a mekiben enni egyet, összefutottam egy évfolyamtársammal. Együtt ettünk, beszélgettünk, és neki elmondtam, hova megyek, mit csinálni.

Nem nevetett ki, csak nem értette, mire jó ez. Én hülye meg évekig rettegtem, hogy köznevetség tárgyává válok emiatt. :D

2021. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy leszarja ki mit gondol róla. Kb ennyi az alapja. A világnézet, ruha meg a többi baromság semmit nem szàmít, azzal max egy tucatember tudja átverni a többit, hogy elfedje, ugyanolyan konzumidióta mint ők. Az a pár ember akit ismerek és valódi egyéni személyiség, azokon egyáltalán nem látszik külsőleg hogy ők különleges emberek. Épp ez a lényeg. Senkinek nem akarnak megfelelni, csak maguknak. Viszont önmagukkal szemben az elvárásaik magasak, sosem elégedettek magukkal- itt sem a külsőségekre gondolok, hanem pl ír egy k.rvajó zenét, amit maga játszik hat hangszeren és rá is énekel, olyan szövege van, hogy meghalsz, a zene megorgazmálja a füledet, meghallgatjuk és azt mondja-ez egy szar. És nem azért mondja, hogy meggyőzzem, hogy ez állati jó, hanem komolyan úgy gondolja, hogy ő ennél többre képes. Aztán fogja magát és tényleg még jobbá teszi a munkáját. Nagyjából ennyi a lényeg.
2021. febr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenki egyedi.
2021. febr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!