Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy a hivők...

Miért van az hogy a hivők sokszor saját tesoiknak tesznek keresztbe? Hivők válaszoljanak

Figyelt kérdés
Mondok egy példát. Van egy kupakgyűjtési szolgálatunk. Abbol áll hogy a gyülekezeti tagok egy része behoz kupakot mi azt zsákoljuk tároljuk majd tonna esetén eladjuk. Ebből a pénzből gyülekezeti célokat támogatunk. 8 éve kezdtük. Vezetői engedélyekkel több helyről. De nem értem miert: az egyik szolgálati ág vezetője nem engedi h oda pakoljunk ahova eddig, mert azt mondta büdi volt egy zsák. Miert nem azt mondta h vigyazzunk? Aztan h ami kupak el van hagyva azt kidobjak. Miert?? Aztan tegnap közölte az az ágazatvezető hogy zsákot sem fog adni és eddig se adhatott volna mondom 8 évről beszélek!! Mert az a gyülekezeté és lopás. Na most nem vagyok a gyülekezet tagja? Nem gyülekezeti szoli?? Felhivtam az aki a zsákokat veszi. Azt mondta lássuk be hogy ők nekik semmi bevetelük nincs a mi kupakgyűjtésünkből. Miert, a másik agnak van?? Aztan a tarhelyünkre mondjak hogy szolni fognak emelt szintű vezetőknek h a buszos soföröknek legyen wc helyiség. A tárhelytől husz méterre van a gyülekezeti wc! én mindig a legkisebbeknek is segietk sose mondom h valami értéktelen ami az Úr munkáját támogatja erre ezt kapom? Mit tegyek??
2016. jan. 24. 10:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy egyáltalán nem annyi egy ilyen szolgálat hogy gyűjtögetünk aztan kesz... Jogi része is van, szállitassal, tárhelyel kapcsolatos döntések, adminisztráció, növekedési stratégia h a bevetel nőjön más meg kineveti...
2016. jan. 24. 10:17
 2/15 anonim ***** válasza:
Most erre szerinted mit lehetne válaszolni? Nálunk nem ez van.
2016. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már belefáradtak, és nem akarják csinálni, de nincs más, aki átvenné tőlük. Akkor abbahagyjátok? Igen. És kevesebb lesz a gyülekezet pénze, de hát ezt akartátok.
2016. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"hívők"


Egy keresztény életet élő nem tesz keresztbe senkinek.


egy biztos, hogy ha egy adott dolognak vannak elvárt szabályai, annak akkor is meg kell felelni, ha épen valakinek nem tetszik, Bár Én nem értem ezt a Kupak gyűjtési dolgot, mint gyülekezeti "pénzgyűjtési" beszerzést, de egy magát kereszténynek tartó ember, nem lázad a gyülekezeti vezetők ellen, akiket kineveztek erre a feladatra.


Bár Én speciel nem

2016. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Itt nem a szabályokról van szó hanem a szeretetről. János első levele, hogy mit kell tenni ha az atyafi szükségben van. Csak azt akarom h hagyjanak minket békén h csinálhassuk a dolgunkat és ne görditsenek elénk akadályokat a saját hitünk emberei
2016. jan. 24. 12:25
 6/15 anonim ***** válasza:

"saját hitünk"


Nem is tudtam, hogy egyénre kell szabni a hitet.

az egység ezért nem jön létre, mert egyének személyére van felosztva a hit....


Na de vissza térve, szerintem ezt mond meg nekik szemtől szembe, mert úgy az igazságos, és nem itt más emberek között, ez kimeríti a háta mögötti lejáratást.

s így a "Ti hittekben" is rossz fény keletkezik.

2016. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Megmondani? Azzal kezdtem. De inkább hagyjuk mert senki se érti a lényeget. Nem szőrszálhasogatásokról van szó...Teszünk valamit, jól megy, jó pénz van belőle de egyesek úgy viselkednek mintha idegenek lennénk vagy kívülállók vagy egyenesen akadályok. Mondjon mindenki amit akar de ez akkor sem igazságos sem nem a szeretet jele
2016. jan. 24. 12:57
 8/15 anonim ***** válasza:

"Itt nem a szabályokról van szó hanem a szeretetről."


A szeret parancsa pedig szabályokba van foglalva :)))

[link]

2016. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Senkinek sincs joga véleményt mondani erre, mert mi nem voltunk ott és csak a te verziódat ismerjük, az pedig kevés. De az biztos, hogy számomra nem szimpatikus, hogy ide írod ki a problémádat, ami másokkal van. Ez nem érett viselkedésre vall. Szerinted Jézus mit tett volna a helyedben? Ha baja van a gyakra írja ki?
2016. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Milyen célokat támogattatok?

Milyen kupakokat szereztetek?

Nincs wc a gyüliben?


Sajnos a csoportok nem a szeretetről híresek, hanem a hierarchiáról vagy versengésekről. A másik egyoldalú használata a cél egy kis hajbókolásért.

2016. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!