Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 22 éves fejjel nem igazán...

Ha 22 éves fejjel nem igazán tudok nevetni Hofi poénjain, az az intellektusomat minősíti (a szó rosszabbik értelmében), vagy betudható annak, hogy a Kádár-korszak után születtem?

Figyelt kérdés

2021. febr. 9. 00:36
 1/10 anonim válasza:
96%

A humor is olyan, mint a szépség, relatív. :)

Kinek a pap, kinek a papné, ahogy tartja a mondás.

Szóval szerintem nem minősíti az embereket ez a kategória.

2021. febr. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Hat ha fingod nincs a kontextusrol, nemcsak konkret politikai tortenesekrol, hanem az akkori legkorrol, kozbeszedrol, azokat az embereket, mondasokat nem ismered, amikre reflektal, akkor eleve olyan, mintha izlandi stand upot neznel.
2021. febr. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ugyan. Nem éltél abban a korban, nem értheted azt, mi miért vicces. A humor ilyen: nagyon kevés az örök érvényű poén, hisz a világ is változik.
2021. febr. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
A nyugdíjasok sem értik a mai mémeket, nyugi.
2021. febr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értheted mi olyan vicces a poénjaiban.Az akkori korszak eseményeiből csinál viccet mint pl. Aranyosi Péter a mostani dolgokból csinál viccet.Azt nyilván érted és nevetsz rajta mert ebben a korban élsz azért
2021. febr. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Hat valojaban Hofin tortenelmi ismeret nelkul is lehet nevetni. Nekem peldaul gyerekkent fogalmam sem volt kik azok a kulakok, hogy Hofi az 50-es evek veres Rakosi diktaturajat parodizalja a 80-as evekben, az addigra mar finomodott Kadar rendszerbem. Az 50-es evekben meggyilkoltak a parasztokat, hogy elvegyek alamositsak a foldjuket a kommunistak(akik manapsag liberalisnak nevezik magukat).


Es megis eveken at rohogtunk a "A pofad befogod budos paraszt. A szamot mond, a diszno mennyit fog fialni ?"

"Na, kulak, akarsz hallani csasztuskat? – Akar a franc, inkabb a borton Puff, es mar benn is volt. "


Nem ertetuk, de ahogy Hofi eloadta gyerekkent is rohogtunk.

2021. febr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálam fordított a helyzet. Tudok a kulákokról, Rákosiról, Kádárról, a tervgazdálkodásról, de ettől még nem fogok a büdös parasztozáson röhögni, pláne nem évekig, mert annak, aki kb. a magyar szinkronos South Parkon nőtt fel, a "poénból pronyó" stílussal önmagában már elég nehéz megütni az ingerküszöbét szerintem. Ha előbb Hofival találkoztam volna, lehet, hogy most rajta szórakoznék jókat, de ha mindössze ez teszi őt viccessé az emberek számára, akkor őszintén nem értem, miért hivatkoznak rá úgy, mint az entellektüel humor megtestesülésére.
2021. febr. 9. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerem a kort, de számomra sem vicces Hofi. Pedig próbálkoztam vele, direkt néztem felvételeket a műsorairól, és néha mosolyogtam rajta, de én sem hahotáztam rajta önfeledten, mint a közönsége, annyira azért nem vicces.


Persze hozzátartozik ehhez, hogy egyrészt a mai stand up comedy műfaja sem igazán áll hozzám közel, soha nem tudok rajtuk nevetni, és nem értem, másnak mi a vicces rajta. De ez én vagyok.


Másrészt, a 70-80-as évek emberének bizonyára mást jelentett a humor, mint a mai embernek. Nem csak azért, mert más kornak más a nyelvezete, kifejezésmódja, gondolkodása (amiből a később élő emberek nyilván nagyon keveset értenek), de azért is, mert ezek az emberek egy olyan politikai rendszerben éltek, ahol nem volt szabad dolgokat kimondani. Még a késői Kádár-rendszerben is megüthette valaki a bokáját, ha meggondolatlanul beszélt bizonyos kérdésekről. Ehhez képest Hofi a maga stílusában simán az elvtársak pofájába mondta ezeket a TV-n keresztül. Ez a közönségben a felszabadultság érzetét is kelthette legalább arra az időre, és talán a nevetés volt az ellenállás tudattalanul is... És ilyen körülmények között a legapróbb poénon is hahotázva, felszabadultan röhög az ember, talán mi már ezt sem értjük meg, milyen lehetett...

2021. febr. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az utóbbi inkább. Bar Jofonak vannak olyan poénjai amin a 20 éves lanyom is tud nevetni, mert nem politikai hanem emberi a poén.

Szerintem tégy még próbát más Hofi anyaggal. Pl. a kórházas sztori. Ha az sem jön be ne is erőltesd.

Pl. emlekszem, Nagy-Bandón mennyit nevettünk. Ma meghallgatom, semmi.

A mai humor élesebb és főleg a morbiditással játszik.

A régebbi humor a szociálpolitikával, es a testiséggel.

Vannak humorkorszakok.

2021. szept. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*Hofinak. Bocs az elírásokért.
2021. szept. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!