Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szaporodtak szaporodtak...

Miért szaporodtak szaporodtak az okádék vélemények (és emberek) a Facebookon?

Figyelt kérdés

Akármilyen cikket látok, az alatta lévő kommentek rendszerint undorítóak, okádék megfogalmazással, minősíthetetlen stílusban. Értem én hogy manapság már mindent szabad, de mostmár feltűnően sok a gyűlölködés, nekem fáj olvasni, tökre lehúz, pedig nem is rólam van szó. Én ha valakit nem kedvelek, szimplán tovább görgetek, nem állok le mocskolódni, hogy "ki a f.szt érdekel ez a senkiházi k.rva", "minek ment oda ez az ostoba véglény", "kinek szép ez az ocsmány nő, olyan mint a s.ggem kifordítva" (egyébként ezeket általában az "aranyos nyugdíjasaink" írják, tömérdek helyesírási hibával, MINDENT CAPSLOCKKAL) simán le k.rva anyáznak bárkit, vagy b.sználak és társai egy egy nő képe vagy cikke alatt a lovagias férfiaktól.

Más is észrevette már? Mondjátok, hogy léteznek még normális emberek, nem csak ez a sok szennyet okádó, besavanyodott magyar ember. Gondolkodtam már szégyenfal létrehozásán is, kirakni képpel, miket írogatnak, de azok a fránya személyiségi jogok. Mert ugye nekik bármit lehet írni, felelősségre vonni nem lehet érte. Jó kis szólás szabadság. Szerintetek jó lenne, ha lehetne muteolni embereket emiatt? (tehát nem írhatna kommentet, bejegyzést x ideig, ha nem tudja normálisan megfogalmazni). Én már azon is gondolkodtam, hogy amint befejezem a sulit, és nem kell lesnem az egyetemi és tanulós csoportot, le is törlöm magam. De azért van ami miatt hianyozna.

21L



2021. febr. 9. 12:18
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is gáz mennyi ökör van a Facebookon.
Nem érzékeltem még amit írsz.
23 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Na a szerkesztés végére már belebonyolódtam a megfogalmazásba, mert nem lehet többes számba kiirni kérdést, bocsesz.

*Miért szaporodtak el az okádék vélemények és emberek a Facebookon?

2021. febr. 9. 12:20
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
2021. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a jelenséget én is tapasztaltam, főleg politikai témakörökkel kapcsolatban. Nyilván bárkinek lehet bármilyen politikai véleménye, csak olyan rossz nézni, hogy egyesek ezt milyen alja módon fejezik ki (másik szidása, ócsárolása, sárdobálás stb). Ezeket a véleményeket néhány összeszedett mondatban szépen össze lehetne foglalni, úgy is megértenék, hogy mit akar kifejezni. Nem kell ehhez másokat "hülyézni" vagy "k.anyázni"


Én is azt tervezem, hogy törölni fogom a Facebook profilomat. Készítek helyette egy másikat, de ott csak 15-30 közeli ismerőst jelölök be.

2021. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én részben ezért töröltem magam.
2021. febr. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztalom és undorító ami van. Bárki írhat bárkinek bármit szankció nélkül. Legyen szó híres emberről vagy csak egy városi csoportról, olyan mocskolódások mennek, hogy hányinger. Politika és vírus témában meg főleg. Az ismertebb embereknél is, attól hogy közszereplő még nem köteles eltűrni, hogy ócsárolják. Illetve az ember kulturáltan is kifejezhetné a nemtetszését vagy csak simán tovább görget. Pl én se bírom a Schobert Norbit, de nem megyek az oldalára, hogy ezt tudassam vele mindenféle obszcén kifejezések kíséretében... meg úgy egyáltalán.

A következő mi lesz? Majd megyek az utcán és random emberek beszólnak, ha nem tetszik neki a ruhám vagy a hajam színe?

2021. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azon nézek, hogy a Facebook kommentek között sokkal több a keményen odamondogató, agresszív komment, mint az anonin fórumokon. Még a gyk válaszokhoz képest is.
2021. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is láttam sok ilyen okádék szöveget ott ami minősíthetetlen és nem is léptem 3 hónapja kb.,mert erre én vagyok kíváncsi.Mindenki ott éli ki magát és undorítónak tartom én is mikor valakit így letámadnak az ostoba,eszetlen,unatkozó és rosszindulatú kommentelők hada.Az a szomorú hogy egyre szaporodik ez a "réteg" aki ilyen stílusban írkál folyamatosan mintha ő nem tudom ki volna😁Nevetséges és szánalmas ami ott folyik.Itt gyakorin is szokott pár érdekes komment születni de azért legalább a moderátor közbelép gyakran és nem lehet trágárkodni,fenyegetőzni stb...Ezek a Faceen eléggé buták ha a saját arcukkal írnak értelmetlen,gyűlölet keltő kommenteket mert ezzel magukat minősítik maximálisan.Én ha valakivel nem értek esetleg akkor hosszú mondatokkal próbálok érvelni értelmesen megfogalmazva nem pedig csúnya szavakat használva merthát az a legkönnyebb mert ahhoz nem kell gondolkodni 🤔🤔Ez az ami hiányzik sok agyból....A gondolkodás és utána olvasás a dolgoknak és úgyis mérlegelve amit odaír bárhova.Sokkal okosabb dolog szépen elküldeni vkit melegebb éghajlatra mert akkor gyakorlatilag te győztél
2021. febr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem léptem be 3 hónapja

erre én nem vagyok kíváncsi

bocs elírtam

2021. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok éve tart már ez, talán 10-nél is több. Ahogy a Facebook magyar lett és felszaporodott rajta a nép már el is indult.

Most már azon a szinten van, mivel soha nem jár érte büntetés, hogy a saját nevükkel és lakhelyükkel is simán leírják, mert nincs következménye. Már nem szükséges az olyan anonim oldalakon gyűlölködni, meg ez is.

Az, hogy ez miért van meg már társadalmi ok, miért van sok együgyű, buta, stresszes, frusztrált ember az országban, miért így vezetik le stb.

2021. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem az lepett meg, hogy a legnagyobb fröcsögők és gyűlölködők nem az elvileg nagyszájú, erőszakos fiatalok, hanem a 40 körüli, családos nők. Mintha náluk bekattanna valami 40 tájékán, és az addigi életük minden csalódásáért, be nem teljesült álmaiért úgy vesznek elégtételt, hogy mindenkinek nekimennek a Facén, de elsősorban a fiatalabb, sikeres nőknek.
2021. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!