Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik híres rajzfilmgonoszhoz...

Melyik híres rajzfilmgonoszhoz hasonlítanád magad?

Figyelt kérdés

Pl.: Zordon, Gaston, Ursula, Frollo, Szörnyella, Demóna...stb.

Barmit írhattok, olyat is ami nincs felsorolva


2021. febr. 9. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sir Kán
2021. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%
Demóna
2021. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sensui
2021. febr. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gothel mama az Aranyhajból. Ha belegondolsz, teljesen igazságtalanul bántak vele:

- a gyógyító virág az övé volt, a katonák elvették tőle, mert a királynénak kell, és kész. A királyné erősebb, mert katonái vannak, tehát a mese szerint joga van elvenni.

- Aranyhajat nem is annyira bosszúból rabolja el, mint inkább életösztönből. A gyógyító képessége nélkül Gothel mama meghalna, azért meg senkit nem ítélhetünk el, mert nem akar meghalni, ez alapvető életösztön.

- Végig arra van kihegyezve a sztori, hogy Gothel nem mondott igazat arról, hogy a külvilág veszélyes. Ehhez képest Aranyhajat, amit megszökik, csak az életveszélyes kalandok érik. Lehet, hogy ennek jelentős része azért éri, mert nincs felkészítve a külvilágra, de ha én laknék egy rablókkal teli erdő közepén, én se nagyon tudnék mást mondani a gyerekemnek, mint hogy ne menj oda...

- Amikor Gothel kiesik az ablakon és meghal, Aranyhaj kb. leszarja. Most én értem, hogy ő volt a negatív szereplő a sztoriban, és a nézők ezt az elejétől tudják, de basszus, Aranyhajat ő nevelte fel, 18 éves koráig nem találkozott más emberrel, mekkora pszichopata ez a csaj, hogy minimálisan se rázza meg, hogy meghalt az egyetlen anyja, akit ismert?

- Mikor Aranyhaj visszamegy a vér szerinti szüleihez, látjuk, hogy az anyja semmit nem öregedett a film eleje óta. (Emlékezzünk, ugye eltelt 18 év.) A sztorit eléggé agyonvágja, hogy Gothel azért gonosz, mert fiatal, szép (és élő) akar maradni, a történet pozitív szereplőjének meg ez automatikusan jár, Mert Csak. Mert Ő A Jó Szereplő.

Nem azért tudok azonosulni Gothellel, mert bármi közös lenne bennünk, inkább azért, mert ritka igazságtalanul bántak vele a történetírók.

2021. febr. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hans Dufferschmirz, Hook kapitány. :DD
2021. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!