Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szinte az...

Miért van az, hogy szinte az összes "youtuber" pánikbeteg? Ez ennyire "menő" betegség manapság?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yDVuZgokKlI&ab_channel=UNFIELD

https://www.youtube.com/watch?v=H38P6EjJbiM&ab_channel=Szab%..

https://www.youtube.com/watch?v=54f4oVLAr5I&ab_channel=HErBY

https://www.youtube.com/watch?v=vQj8djvT8CY&ab_channel=MySch..


Én nem vagyok "yútyúber" de egyből diagnosztizáltak is egy jó autoimmun betegséget fél éve, (abból is az egyik hanem a legrosszabb fajta). Elhiszem, hogy magunkkal kell foglalkozni, de már feltűnő, hogy minden ilyen kis sztárocska pánikbeteg. Nem autoimmun-, nem szív- vagy cukorbeteg hanem pánik...



2020. nov. 30. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Az Asperger is nagyon menő:)
2020. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Biztos van, aki "menőségből" pánikbeteg, de amúgy is nagyon gyakori betegség ez sajnos mostanában. :/
2020. nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

1:

Ami azérr is vicces, mert aki tényleg Asperger szindrómas, az jellemzően utal szerepelni, ezek meg kimondottan exhibicionista emberek. Pánikbetegségnél nagyobb a szóras, de akiket ismerek és tényleg panikbetegek, azok szintén nem szerepelni szerető emberek, hanem befordult és frusztrált emberek, nem lehetne belőlük youtube sztár, mert rontana az állapotukat.

2020. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Kell valami tartalom yt-re és a nézettsége
2020. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy látom, hogy inkább azért lett YouTuber, amiért pánikbeteg. Ugyan ez nem betegség, de színészek között is elég sok az introvertált ember, pedig nekik a szereplés az életük. Én is azt hittem, hogy általában az extrovertáltak mennek színésznek, de ráébredtem egy barátomon keresztül, hogy nem.


Attól, hogy valaki pánikbeteg (vagy valami más mentális baja van), kell neki a társaság, és könnyebb a képernyőn keresztül hozzájutni.


Én ugyan nem vagyok sztár vagy ismert ember, mégis jobban szeretem az interneten megmutatni magam, főként írásban. Vannak mentális problémáim, mégis nagyon igénylem a figyelmet, de élőben egyszerűen nem merek odamenni barátkozni. A neten meg azt gondolom, hogy úgyis letilt, akinek nem vagyok szimpatikus.


Szóval nem feltétlenül kellene elítélni ezeket az embereket, és hazugsággal vádolni. Ahogy nézem, ők olyan emberek, akiknek már azelőtt is óriási követői bázisuk volt, mielőtt beszéltek volna a pánikbetegségükről.Szóval nem ezzel kalapozták össze a nézettséget.


Én mentális sérült emberként szeretem látni, hogy nem vagyok egyedül, és attól, hogy valaki nem okés lelkileg, még lehet sikeres ember. Szóval örülök, ha erről a YouTuberek képesek beszélni tömeget előtt, akár érzékekenyítve is őket, bár veled láthatóan nem sikerült. Kérlek, ne vedd el tőlem ezt is.

2020. nov. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg gyakori, csak nem mindenki vállalja fel így mint ők a nyilvánosságot.

Nálam is ez a gond de csak a barátaim közeli családom akivel megosztok dolgokat ezzel kapcsolatban.

2020. nov. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg valós jelenség, ennél 3x több magyar nagy felíratkozóval rendekező videóst tudnék felsorolni...


Van akiről azóta kiderült hogy csak hazudott, van aki rendesen kezeli ezt a betegséget, van aki beszél róla, van aki nem...változó.


Én nem beszélnék róla, főleg egy olyan csatornán nem, ahol a nézők nagy része 10 éven aluli.


Amúgy se fognák fel, ezt kezeltetni kell és nem világgá kürtölni, ez nem coming out.


Család, barátok tudjanak róla, mert ők tudnak támogatni érdemben de x felírakozó nem tud tenni semmit.

2020. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Tény, hogy a feliratkozók nem tudják meggyógyítan a YouTubert. Engem viszont megnyugtat, hogy ez egy létező probléma, ami még a sikeres embereknek is lehet, és nem csak én vagyok egy elfuserált szerencsétlen.
2020. nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Elég gyakori ez a betegség, főleg ha az ember stresszes életet él. És a népszerűség elegnagy stresszfaktor. Pánikbetegség szinte bárkinél kialakulhat. Nekem egy egyik napról a másikra kezdődtek a rohamok és lettem egyre rosszabbul. Jelentős életmódváltás kellett, hogy ne legyenek tüneteim, egyszerűen nem bírta a szervezetem a terhelést, főleg lelkileg (pedig nem vagyok youtuber, csak túlhajtottam magam a munkával és a tanulással, meg a magánéleti problémáimmal).


Szerintem ez népbetegség. Pont, mint az allergia. Az is érint engem is, az utóbbi pár évben nagyon kijött nálam.

2020. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

A pánikbetegséget addig nem érti meg az ember, míg nem jön ki rajta. Nekem az egyik rokonom, volt ilyen és elképzelni se tudtam, hogy ami nem okozott eddig neki problémát, tömegközlekedésen utazni, boltba, emberek közé menni, ilyenek, az egy csapásra egy komoly kihívássá vált számára.

Nagymamám is volt pánikbeteg, az orvoshoz se mert egyedül menni, mert annyira rástresszelt, hogy a tájékozódási képességét is teljesen elveszítette egy olyan környéken, ahova 20 éve jár.

Amúgy fogalmam sincs milyen érzés lehet.

most viszont ami nagy "divatbetegség" lett itt a gyakorin a szociális fóbia, naponta rengeteg ilyen kérdéssel találkozok. Az se biztos, hogy az, csak nincs jól szocializálva az illető, de most szokás magukra ragasztani ezt a jelzőt.

2020. nov. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!