Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kérdeznek valamit az...

Miért kérdeznek valamit az emberek, ha nem tudják elfogadni a rá érkező választ?

Figyelt kérdés
Több kérdésnél is felfigyeltem arra, hogy a kérdező a válaszolókkal "harcol" a saját kérdése alatt. Az ilyen ember miért érzi úgy, hogy meg kell kérdeznie dolgokat? Úgyis kiáll a saját igazáért és úgyis csak az lesz az egyetlen elfogadható válasz. Ez nem is zavarna meg értem, hogy sokszor kell az önmegerősítés. Sok mindenkivel előfordul, hogy nem tetszik a válasz a kérdésére, de a legtöbben csak megköszönik és nem vitatkoznak. Számomra ez olyan ellenszenves és érthetetlen.

2021. febr. 11. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A válszolok is hasonlok.

Sokszor pl csak szubjektiv vélemènyeket kérdeznek.

Leirod a te saját egyedi véleményed erre lepont. Csak mert neki más a vélemenye. Mikozben a kérdér arrol szolt "mit gondolsz erről" vagy "mi a velemenyed" vagy "te mit tennél"


Most nem lehet őszintén leirni mert megy a lepont? Akkor maga a kerdés is ertelmét veszti tulajdonkeppen ha nem lehet válaszolni mert "büntetnek"erte.

2021. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Alapvetően két féle kérdésbe bukkantam itt. Az első, amire tényszerint tudsz válaszolni, a másik meg az abszolút vélemény. De mivel egyre inkább szélsőségek uralkodnak a neten, az erőteljes vélemények is hevesebben kijönnek. Sokan nem elfogadóak és nem képesek a másik válaszát elfogadni de minden helyzet más. Sokaknak megerősítés kell, de ha nem azt kapják, akkor néha kifakadnak. Akár önmagukkal szemben is.
2021. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Pedig pont ez lenne az oldal lenyege is. Sokszinu emberek sokszinű meglàtásokkal es nem egysiku birka egyenválaszokkal.

Ez visz előre gondolkodtat el, brainstorming.

2021. febr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a szitu, mikor valaki kérdésnek álcázott kijelentéséhez keresi az önigazolást.
2021. febr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos legtöbbünk nehezen viseli az igazságot. Én például sok kérdésben jobban szeretem a kegyes hazugságot, mert hiú vagyok. Viszont legalább van önkritikám, szóval ha már tudom hogy gáz vagyok valamiben, nem kell mások negatív véleménye is :D
2021. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Mert a válaszukkal, nem jól érvelnek .
2021. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor kötök bele a válaszba, ha a kérdésben leírtam, hogy mi az, ami esetleg nem jöhet szóba semmiképp, és mindenki azt írja erőszakosan, hogy de. Vagy akkor írok, ha van ilyen, és véletlen kihagytam a kérdésből.

Ha pedig véleményt kérdezek, akkor én úgymond párbeszédet kezdeményezek, szeretem kifejtetten megvitatni a témát, intelligens keretek között. Ilyen esetben akkor is felpontozok, ha nem értek egyet, de értelmesen meg van fogalmazva.


Alapesetben egyébként nem ponzozok senkit sehova

2021. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező kifejtette akár a kérdés kiegészítésében akár hozzászólásban, hogy valamit kizár valamiért, és meg is indokolja, akkor ha valaki mégis ilyen választ ad, az számára haszontalan, és ezért harcol.
2021. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Igen, az teljesen rendben van. De ez a kérdés akkor fogalmazódott meg bennem, amikor láttam egy olyan kérdést, hogy szabad-e etetni ezzel meg azzal a macskámat. Volt rá válasz, hogy nem, miért nem, igen stb. És úgy nézett ki, hogy de, mert ő ezt teljesen úgy gondolja, hogy lehet :D Szóval én ezekre az esetekre gondoltam, amikor konkrét véleményt, esetleg tapasztalatot kérdeznek.
2021. febr. 11. 10:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Belinkeled azt a kérdést?


Én kutyás kérdésnél futottam bele olyanba, hogy valaki etet állatorvossal közösen meghatározva x módon. Ebbe volt olyan válaszoló, aki belekötött. A kérdező mellesleg alternatívát keres jó ár-érték arányban, de volt, aki félreértette, hogy spórolni akar az etetésen, pedig erről szó sincs.

2021. febr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!