Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hisztek a Sorsban, a sorsszerű...

Hisztek a Sorsban, a sorsszerűségben egy ember életében ? Kifejtem bővebben, olvassátok el az egészet.

Figyelt kérdés

Itt most nem arról beszélek, hogy az ember állandóan a körülményeket okolja mindenért, vagy mutogat másokra. Nagyon sokáig az volt a meglátásom, hogy az ember maga választja a Sorsát. Azonban minél jobban telik az idő és idősödöm, kezd átfordulni a gondolkodásom és egyre inkább az a benyomásom, hogy valójában a Sors választja az embert.


Minden ember egyedi és megismételhetetlen, minden embernek van valami sorsfeladata szerintem, ami alá minden rendelődik. Ahogy múlik az idő, szerintem ez egyre inkább kezd kikristályosodni, hogy valakinek mi a rendeltetése, feladata, "hivatása" az Életben.


Ha valamire nem rendeltetett az adott személy, akkor az Élet állandóan STOP táblákat és piros lámpát fog neki felmutatni, ezzel próbálva leállítani őt. Magyarul a zöld jelzés felé kell, célszerű haladni. Máskülönben kudarcra van ítélve az összes próbálkozás.


Az, hogy az ember megtalálja a Sorsfeladatát, nagyon hosszadalmas és verejtékes, nehéz munka. Lehet, valaki csak 30, 35 éves korában találja meg, de ez egyénileg változó. Minden ember eltérő adottságokkal rendelkezik, eltérő genetikai készlet, különböző személyiség, más-más családi háttér. Mindenki hoz valamit a családból, a vérvonalból, traumák öröklődhetnek generációról generációra. Az se mindegy, ki milyen országba, szegénységbe, vagy gazdagságba születik. Aztán nem lesz ugyanolyan az életútja egy olyan embernek, akinek súlyosan traumatizált az élete, mint egy olyannak, aki előtt ki van kövezve az út simán. Valószínű ennek a 2 embertípusnak másak a feladataik.


Annak, akit állandóan piszkálnak, vagy bántanak, csúfolnak, valószínű más utat szán neki a Sors, mint aki csak zöld jelzéseket kap minden egyes megnyilvánulására. Szerintem 1 ilyen nagy feladat van mindenkinek, és addig nem lehet igazán boldog az ember, amíg meg nem találja a valódi rendeltetését. Persze, sokféle cél lehet, de van 1 FŐ CÉL, FŐ FELADAT, ezek mellett persze több kisebb is lehet.



2021. febr. 11. 11:55
A kérdező szavazást indított:
Az ember választja a Sorsát
A Sors választja az embert
15 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

"Hisztek a Sorsban...?"


Először úgy olvastam: "Hisztek a Sorosban .....?"

Megtévesztő az a nagy betű.

:-)))))))))

2021. febr. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
1: Azért írtam nagy betűvel, hogy kihangsúlyozzam a szó jelentőségét az írásomban. :)
2021. febr. 11. 11:59
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig a könnyű út a helyes út.
2021. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel hogy van két ember aki ugyanott tart, ugyanazt csinálja, ugyanazt érte el. Csak az egyiknek magától jött minden erőfeszítés nélkül, a másik meg vért izzadt érte és éppen hogy elérte, éppen hogy eljutott a céljához. Akkor az utóbbinak nem kellett volna küzdenie, hanem feladnia és azt mondani hogy neki ez úgysem jönne össze mert biztos valami más az életfeladata? A világ nem haladna semerre, ha mindenki így gondolkodna.
2021. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek ilyesmiben.


Szerintem te azt a jelenséget hiszed "sorsnak" hogy a legtöbb embernek a gyermekként kapott szocikulturális mintái, család anyagi helyzete, örökölt tulajdonságai, képességei valamilyen szinten determinálják az ő jövőbeli életét. Amiből nagyon sokan nem tudnak kitörni, de természetesen vannak erre ellenpéldák.


Ebben szerintem az ég világon semmi természetfeletti dolog nincs mint "eleve elrendelt sors" vagy bármi hasonló.

2021. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

4: Most hozok egy nagyon egyszerű, primitív és lebutított példát.


Nem mindenki Beyonce. Ehhez képest rengeteg fahangú és karizmátlan ember jelentkezik az X-faktorba, hangja 0, tehetsége 0, nincs személyisége, és antisztár, antiénekes. Mégis ott égetik magukat, mert egyszerűen nekik NEM ez a Sorsuk, sorsfeladatuk, ők nem ezt hozták, nem erre vannak predesztinálva, nem erre hivatottak. Az Élet pedig fel is mutatja nekik a vörös jelzést, hogy állj.


De számtalan, milliónyi példát lehetne felhozni, csak hirtelen most ez jutott eszembe, de hosszú lenne az ilyen lista.

2021. febr. 11. 12:12
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
A tehetségkutatóknak nem az a célja, hogy megtalálják a következő Beyonce-t vagy hasonlót. Ezek szórakoztatásra vannak, polgárpukkasztásra. Én mellesleg a Sztárban sztárt pl. azért szoktam nézni, mert gyerekkoromban volt egy Tátika című hasonló műsor, csak gyerekeknek, és az egyik ovis csoporttársam sikeresen szerepelt benne, engem arra emlékeztet, érdekelnek ezek az átalakulások, hogy nem csak eléneklik legjobb tudásuk szerint, hanem teljesen belebújnak a bőrébe annak az előadónak.
2021. febr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Én arra jöttem rá, hogy minden okkal történik. És végül mindig minden úgy alakul, ahogy lennie kell. Mindig mindenhez úgy állok, hogy lehet A-B kimenetel, minden úttal előre megbarátkozok, keresem mindenben a jót, hogy mindenképp jól jöjjek ki belőle végül, nem akarok csalódni. És van mikor A-B helyett tök máshogy alakul, és ez a sors iróniája, hogy nem lehet befolyásolni, úgy lesz, ahogy lennie kell. És ettől az utóbbi években már nagyon nyugodt vagyok. Hiszem, hogy terelve vagyok az utamon, és nem akarok az ellenkező irányba menni. Elfogadom, ha valami nem sikerül, leszűröm a konzekvenciát. Nem halasztok el semmit, amit meg kell próbálnom, azt megpróbálom, mindenből tanul az ember. A kudarcokból is tanul, visz előre. De közben erősödik a személyiség, és mindig változik a világ és mi is. Nem hiszem, hogy egy konkrét célunk van, én arra törekszem, hogy az életet teljesen megéljem, ne vesszek bele a munkába, legyen mindig időm magamra és a családra, mert egy életem van így amiben megszülettem, akkor az az élet legyen boldog és optimista. Úgy haladok előre, hogy ez a boldogság és optimizmus ne törjön. Nem szeretem a hullámvölgyeket, de mindig van, és olyan jó belőle kilendülni. Nem egyszerű az élet, muszáj befelé fordulára időt szakítani. Aki elérhetetlen célokat állít maga elé, fejjel megy a falnak, és nem ért a kudarcokból, nem ismeri fel, hogy valami nem az ő uta, ott befelé kéne nézni. Nem lehetne máshogy? Biztos ezt szeretném, ez tenne boldoggá? Mint mikor a srácok elérhetetlen lányokat szemelnek ki, és kijelentik, hogy ők senkinek nem jönnek be, közben dehogynem, csak azt észre sem veszik. Meg a magasra tett léc a lányoknál, és vénlánykodás a vége, mert senki nem felelt meg az igényeinek. Vagy aki nem mer kilépni egy szar kapcsolatból, céltalanul, motiválatlanul, kiégve dolgozik egy irodában 100 éve, és úgy érzi nincs értelme az életének, mégsem lép. Biztos hogy nem az az uta az embernek, amiben passzív, boldogtalan és kényelmetlenül érzi magát. Mindig mutatva van az út, tudja az ember, hogy lehetne jó, mégse megy arra. Bátorság, és haladni a jó úton, ahol érzi az ember a támogatást, nem szemből fúj a szél, és beleragaszt a letargiába, sikertelenségbe, kudarcba. Hiszek benne, hogy újraszületünk. De most ebben a valóban egyszer élek, ez az életem, a családom, ebben kell boldogulnom, és én szeretek élni, szeretem az életem. Amire úgy éreztem, hogy gátol, és romból abból kiléptem. (Pl. volt egy válásom, ami után olyan könnyűnek és boldognak, gondtalannak éreztem magam, mint még soha). Azt mondják, mindent lehet, csak akarni kell. Ezzel vitatkoznék, de nem is biztos h megéri túlságosan ragaszkodni dolgokhoz. Ami csak erőlködve, vért izzadva működik, az már régen rossz. És utána pillanatnyi az öröm, nemtom megéri-e.
2021. febr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Vagy egy másik példa, egy erősen traumatizált ember, aki mondjuk sok bántást kapott életében, eleve mínusz előjellel áll majd az Élethez. Hiányozni fog belőle a bizalom, az Ősbizalom. Míg megint másnak aranyból, meg gyémántból van kikövezve az útja és csak megszületnie volt nehéz. De vannak tipikus áldozattípusú emberek, akik gyakorlatilag arra születtek, hogy kihasználják. bántsák őket- ez tudom most így elég morbid, de gyakorlatilag nekik ez a Sorsuk úgymond.


Vagy lehet valaki emberekkel akar foglalkozni életében, mert olyan erős benne a gondoskodó, anyai ösztön. Nem mindegy az sem, mit lát egy gyerek az életében. Akárhogy is, szerintem van sorsszerűség és nagyon sok a meghatározó komponens, összetevője ennek, valahogy mint egy matematikai számítás, egyenlet, amelynek részei, összetevői meghatározzák magának az egyenletnek a kimenetelét.

2021. febr. 11. 12:24
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

"Vagy egy másik példa, egy erősen traumatizált ember, aki mondjuk sok bántást kapott életében, eleve mínusz előjellel áll majd az Élethez. Hiányozni fog belőle a bizalom, az Ősbizalom. Míg megint másnak aranyból, meg gyémántból van kikövezve az útja és csak megszületnie volt nehéz. De vannak tipikus áldozattípusú emberek, akik gyakorlatilag arra születtek, hogy kihasználják. bántsák őket- ez tudom most így elég morbid, de gyakorlatilag nekik ez a Sorsuk úgymond."


Ez mondjuk pont bullshit, mert ezekből ki lehet fejlődni, persze nyilván iszonyatos munka kell hozzá, meg valószínűleg szakember segítsége, de ezek messze nem olyan dolgok mint hogy aki nyaktól lefele teljesen le van bénulva, az biztos nem lesz már olimpiai bajnok úszó.

2021. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!