Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne úgy...

Mit csináljak, hogy ne úgy beszéljek és viselkedjek huszonévesen, mint egy idős ember?

Figyelt kérdés
Ezt már sokan mondták nekem. Olyan, mintha korán megöregedtem volna, már kamaszkoromban is ilyen voltam. Nem is igazán kerestem velem egykorúak társaságát, idősebb felnőttekkel lógtam már akkor is. Nem tanultam meg fiatalnak lenni. Most már gáznak érzem. Olyan, mintha soha nem lettem volna fiatal. Mintha az öregkorra "gyúrnék". Nem értem magamat, hogy miért van ez így.
2021. febr. 11. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Több dinamizmus, több spontaneitás. Több lazaság.

Elképzelhető, hogy ezek némelyike vagy ezek együttesen hiányoznak, vagy van belőlük kevés.


Az idősebb emberekre inkább jellemző a merevség, kimértség és lassúság, bár sok kivétel is akad.

2021. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon bizalmatlan vagyok, szinte paranoid. Kamaszkoromban sok csúfolás/támadás ért, azóta mániákusan ügyelek arra, hogy minimalizáljam a támadási felületeket. Talán ezért vagyok olyan kimért. Meg mindig is maximalista voltam.
2021. febr. 11. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez érthető, viszont a saját helyzetedet nehezíted meg ezzel így.

A maximalizmus meg külön rátesz egy belső görcsöt. Azt minimum célszerű elengedned, mert azzal nem is véded magadat másoktól, csak egy elérhetetlen mércét állítasz magad elé.

2021. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De a maximalizmus kell, hogy fejlődjünk, nem? Ha elengedem a mércét, akkor egy lúzernek érzem magam.
2021. febr. 11. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

#4

A maximalizmus GÁTJA a fejlődésnek.

A maximalizmus egy elérhetetlen mérce, ami folyamatos elégedetlenségben tart. Ez az útja annak, hogy igazán lúzernek érezd magad.


Nem arról beszélek, hogy ne legyenek komoly céljaid, vagy ne akarj jobbá válni, mint tegnap voltál. De a maximalizmus gyakran párosul a tökéletesség keresésével, annak elérésének vágyával. Az pedig halandó ember számára lehetetlen, ha összetettebb a célod egy szabályos tőmondat megfogalmazásánál. :D (Sanyi fut. -> ez egy tökéletes mondat)


Szóval merj hibázni, de közben feszegesd a határaidat. És szinte észrevétlenül fejlődsz!

2021. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond, ó ez így.
2021. febr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!