Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a lámpalázam?

Figyelt kérdés

Egész életemben csesztetve voltam suliban, itthon, barátok alig vagy egyáltalán nem voltak. Most bekerültem egy jó közösségbe és bármikor beszélni kell, szinte állandóan összevissza beszélek, nem találom a szavakat, dadogok, stb... Olyan munkám van, ahol prezentálni is kellene, mostanában kezdenék, de annyira gáz lenne, ha prezi közben történne ez... Nem tudom, mit tehetnék.

20N


2021. febr. 13. 07:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdj először a tükör előtt beszélni (akár prezentálni.) Mindegy hogy mit, beszélj a hajadról, a napodról, csak beszélj, és közben figyeld mennyire alkotsz értelmes mondatokat, mennyire beszélsz összefüggően.


Ha ez megy, akkor beszélj valamely családtagod előtt valamiről hosszan. Ha nincs ilyen, akkor mondjuk egy kisállatnak tarts előadást.


Utána próbálgasd magad a baráti körödben.

2021. febr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól írja az 1. Gyakorlással lehet enyhíteni, elmúlasztani. Beszélj egyedül, séta közben, családtagoknak, barátoknak.
2021. febr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!