Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan engedjem most ezt el?

Hogyan engedjem most ezt el?

Figyelt kérdés
Az előbb volt online első (!) órám és nem tudtam bekapcsolni se a mikrofont, se a kamerámat, mert az új antivírus programom nem engedte. A tanár leordította a fejem és kvázi elhordott mindennek, pedig leírtam neki a problémát és bocsánatot is kértem miatta. Másnál is volt ilyen probléma, 5 embernél rajtam kívül, őket elintézte egy "semmi baj" mondattal. Hogy engedjem most ezt így el, mert eléggé személyesen vettem, pedig még soha nem is volt együtt óránk és csak velem volt ilyen szemét.

2021. febr. 15. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
szard le xD ennyit tudok mondani
2021. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Biztos valami előzménye van, ami nem tetszhetett neki. Nekem a magyartanárom volt ilyen a gimiben 4 éven keresztül (most vagyok végzős), de ő mindenkivel ilyen "állat" és velem kezdi a lecseszést, utána az osztállyal folytatja, erre az osztály azt hiszi, hogy miattam van...

PRIVÁTban írtam a részletekről (hosszú és csúnya szöveg, amit már az elkeseredettségemből írtam)

2021. febr. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Hogyhogy soha nem volt még órátok együtt? Most, félévkor kaptatok új tanárt, vagy mi? Vagy egyetemi oktatásról van szó és új tantárgy jött be?

Szóval jó lenne ismerni a körülményeket, de én valószínűleg, pláne, ha középiskoláról van szó, jelezném az igazgatónak a történteket.


1. Értelemszerűen törekedned kell arra, hogy az online órához szükséges technikai feltételeid meglegyenek, de nem kötelezhetnek sem arra, hogy legyen számítógéped, sem arra, hogy legyen interneted, sem arra, hogy a szüleid odaengedjenek (pl. lehet, hogy ők távmunkában dolgoznak szintén számítógépről). Arra sem, hogy hiper-szuper informatikai tudással elháríts egy hasonló problémát, mint ami most adódott. Esetleg, ha a tanerő kiszáll hozzád ingyen, és beállít a számítógépeden mindent úgy, hogy jó legyen, akkor ez biztosan nem lesz akadálya a következő óráján való részvételednek.


2. Ha netán saját hibádból nem vettél volna részt az órán, a szavait akkor is válogassa meg. Ha jól értem, minden írásban zajlott (másképp nem is zajlódhatott). Az általa írtakat csatolnám az igazgatónak címzett levélhez. Az internet, mint tudjuk, nem felejt, és amit leírt, azt nem tudja úgy letagadni, mintha szóban mondta volna. Ha osztálytársaid is olvasták ezt, akkor én ki is raknám FB-oldalamra, hogy egyik tanárom ma így beszélt velem. Kommentnek meg annyit, hogy a stílus maga az ember. Nem neked kell emiatt szégyenkezned, hanem neki!


3. Azt viszont furcsállom, hogy a többieknél ez nem volt gond. Nem lehetséges, hogy nyitókérdésedben nem bontottad ki az igazság minden szeletét? Ha valami lényegeset nem írtál le, ami árnyalná ezt a helyzetet, akkor értelemszerűen nem biztos, hogy az én válaszom (és véleményem) is ugyanez lenne. (Ha semmi ilyesmi nincs, akkor bocs a kételkedésért.)

2021. febr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Egyetemről van szó és ma kezdődött a nyári szemeszter, ma volt első az óránk. Én őt hallottam, de mindenkit megkért, hogy egy pillanatra kapcsolja be a kamerát, hogy lásson és jelezze, hogy itt van. Nekem nem engedte a gépem, de írni tudtam a közös chat felületen, a többiek is mondták neki, ő is látta, mégis kiakadt rám. Részt tudtam venni az ŕán csak annyi, hogy nem látott és hallott, de kommunikálni tudtunk és én is hallottam/ láttam őt. Én szépen írtam, bocsánatot is kértem, köszöntem is, erre leb@szott, a másik 5 akinél ilyen gond volt, ők csak annyit írtak szintén a chat felületre, hogy ott vannak és ennyi. Nekik letudta normális válasszal.

Bár lehet az szúrja a szemét, hogy magyar vagyok és szlovák egyetemről van szó - a nevem látszódik és magyar (a vizsgámon az egyik professzor ezt nekem szóvá is tette négyszemközt, hogy nincs oda "értünk").

Kicsit beütött, hogy pont velem volt ilyen szemét, mert elég érzékeny lelkem van.

2021. febr. 15. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Nos, akkor szinte bizonyosan szimplán magyargyűlölete miatt viselkedett így.

Döbbenetes, hogy 2021-ben Szlovákiában még itt tartanak. És egy egyetemi oktatóról van szó.

Indulatból tudnék javasolni konfrontatív megoldásokat, de lehet, hogy a végén te járnál rosszul vele.

Ha nálunk zsidó vagy cigány fiatallal így viselkednének az egyetemen, országos botrány lenne belőle. Vagy nyugaton bármilyen más nemzetiségűvel.

2021. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem tudom hogy tényleg ez volt-e a baja, de én már egyetem váltáson gondolkozom, mert egyetemi könyvtárban, vizsgán, előadáson is kaptam már beszólást emiatt és néha már nagyon elegem van.
2021. febr. 15. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!