Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a magzat súlyosan sérült,...

Ha a magzat súlyosan sérült, és ha látszik, hogy lesz valami súlyos rendellenessége, szülőként mi lenne a helyes választás ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

10

Tudod te hány emberi életet nyeltél le ezen logika szerint?

2021. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%
Nem én nyeltem le. Nem vagyok Isten és nem tehetek erről a sok szarról, ami van ezen a világon. Egy dolog megfontolandó: ha nem lenne erre alkalmas a technika és az orvostudomány, szóba se kerülne megoldásként az abortusz. A baba megszületne, ha megérné a születését és nagy eséllyel a születése után nem sokkal életképtelenül meghalna, ahogy az a természetben is megfigyelhető. Annak nem látom értelmét, hogy a technikát arra használjuk, hogy életben tartsunk egy életképtelen embert. Ilyen esetben valószínű tényleg kegyesebb dolog kikapartatni és csak remélni tudom, hogy legalább valamilyen módon altatják/érzéstelenítik közben őt. De egy Down szindrómás, akit nem gépek fognak életben tartani a megszületése után, szerintem az a kategória, akit hagyni kell megszületni.
2021. febr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Az egyen vegye elo a sajat szempontrendszeret. Ne itt kerdezze.

Nagyon sok sulyosan fogyatekos ember elete egy szenvedes. Lehet, hogy a szulo lelkiismerete nyugodtabb, de siman lehet pokol engedni megszuletni. En tudom, en mit tennek, mindenki maga dont.

2021. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

12

A magzatnak nincs kifejlett idegrendszere, nem gondolkodik, nem érez, csak REAGÁL. Ugyanúgy, mint a növények, csak ők kémiai alapon. A füvet miért nem sajnálod lenyírni? Az a nagyon friss 'nyírott fű' illat egy vészkérés a növény által, amit stressz hatására bocsátanak ki. Nagyjából egy magzat is ekkora értelmi szinten van. Ha tehetném, 9 hónapig engedélyeztetném az abortuszt, mert így is rengeteg a fogyatékos, ami a morálfetisiszta emberek döntése miatt van.


'ahogy az a természetben is megfigyelhető'

A valódi természetben az összes genetikai vagy szerzett betegséggel, fogyatékossággal rendelkező ember 3 napon belül elpusztulna. A természetesség csak akkor jó, ha egy emberi élet megmentéséről van szó? A mai orvostudomány elnyomja a természetes evolúciót, darwinizmust: a leggyengébbek is boldogan élnek. Ez egy hatalmas probléma, mert a génkészletünk hibás lesz előbb-utóbb. Arról nem beszélve, hogy összefüggésbe hozható a népesség káros növekedésével.

2021. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
19%
14-es, kötve hiszem, hogy nem érez és nincs kifejlett idegrendszere, amikor 11 hetesen keze, lába, tökéletes ujjacskák, pisze orra van.
2021. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

15

A 6. hónap környékén indul fejlődésnek az emberi pszichikum.

2021. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14%
Felejtsük már el azt, hogy "nem vagyok az abortusz híve, de (eset, amiben megértem)", mert ez pont a pro-choice álláspont. A szülesztőknek mindegy mi, csak szülessen meg.
2021. febr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
94%

Aki jön itt azzal, hogy mikor mit érez a magzat, az őszintén mondja meg, hogy bevállalná, hogy az ő gyereke sosem lesz olyan mint más? Esetleg nem járhat óvodába, fejlesztőkre kell hordani. Te nem járhatsz dolgozni, mert tegyük fel, hogy folyamatos felügyeletre szorul. Egyikőtöknek sem lenne normális élete. Elnéznéd inkább, hogy még felnőttként is tolókocsiban/gyerekkocsiban tologatod? Beletörődnél, hogy sosem lesz önálló? Nem bántana, hogyha te nem leszel, akkor valószínűleg nem sokan vállalnák àt a gyereked ápolását? Szerintem ha látnád, hogy pl más egyévesen jön, megy, beszél, a tied meg tudod, hogy örökké súlyosan sérült lesz, te sem örülnél hogy soha nem lesz normális élete. Lehet itt dobálózni nagy szavakkal a neten, meg hogy minden gyerek egy áldás/csoda stb. Mint írtam korábban, egyáltalán nem vagyok az abortusz mellett. Védekezni kell, de ha mégis becsúszna a baba, gondolkodás nélkül megtartanám. Viszont mikor látom a 30 év körüli férfit akit az anyukája tol, és a férfi beszélni sem tud, csak kiabál, akkor azért elszomorodok. Mert borzasztó lehet neki is, és a családjának is.

Te ezeket így vállalnád?? Mert ha igen akkor le a kalappal!

2021. febr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!