Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nevezik ezt a világnézetet?

Hogy nevezik ezt a világnézetet?

Figyelt kérdés
Amikor úgy gondolkodik az ember, hogy minden helyes, ami megtörténik, mert ha nem lenne helyes, akkor nem történhetett volna meg.

2021. febr. 16. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Vallássérült
2021. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem csak vallásosok beszélnek így. Sokan csak így igazolják az egyetem, vagy munkahely otthagyását, illetve a baráti és párkapcsolatok tönkremenetelét.
2021. febr. 16. 11:22
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Butaságnak hívják, ugyanis nem minden esetben igaz. Van olyan, amikor igen, de aki minden rosszra azt gondolja, hogy helyes, hogy megtörtént (pl egy hozzátartozó halála), az már szerintem kicsit nem normális
2021. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Én ilyenről még soha nem hallottam...
2021. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Pedig ilyeneket a vallásos és szektás emberek szoktak. Pl isten így akarta az úr biztosan így rendelte stb..
2021. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Név szerint nem ismerem, de bennem is fogalmazódtak már meg ilyen gondolatok.

A keltáknál és néhány afrikai kultúrában (biztos máshol is, csak ezeket ismerem) fellelhető ilyen gondolkodásmód pl. a halál elfogadására és a gyász elkerülésére. Az ember szerintem sok trauma után hajlamos ezt kialakítani magában, hogy könnyebben elfogadja az élettel járó problémákat.

2021. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

4es vagyok...

Ez az Isten így akarta/rendelte ez ismerős, de a "helyességet" nem hallottam még.

A világnézet talán az eleve elrendelés lehetne. Hiszen ott van az hogy "úgyis mindegy, úgyis minden meg van írva előre", és ennek lehetséges egy olyan kicsavarása, hogy tök jó, akármit csinálhatok, és majd az akkor "úgy volt megírva".

Szegény Istennek elég sok dolgot tulajdoníthatunk :)

2021. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7es vagyok folytatom: tehát a pelda nem maga az eleve elrendelés, hanem annak egy kicsavart, átforgatott változata. Így gondoltam....
2021. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fatalista

[link]

2021. febr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem pont így ,de a buddhizmusban van az ok-okozat, miszerint semmi sem történik ok nélkül, mindennek megvan az oka. Olyan világnézetrol nem hallottam,hogy minden így helyes ahogy van.
2021. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!