Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós fiatal?

Figyelt kérdés
Azt veszem, észre, hogy a normálisabb körülmények között élők közül is sokan azok.
2021. febr. 18. 10:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem pont, hogy nem a fiatalok a depressziósok. Az idősebbek, akik sokmindenen túl vannak, sok ember verte át őket, csalódások tömkelege érte őket, rabszolgaként dolgoznak egy munkahelyen, az emberi jóságról alkotott képük darabokra hullott- nos, inkább ők a depressziósak.
2021. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
92%

Mert érzékenyebbek vagyunk, nem csak a magunk problémáját látjuk, hanem globálisan vesszük fel az aggódást, 2 hetente más változás van az oktatásban, a munkajogban, és állandó kaparás az életünk, mert nekünk nem 100 ember között kell a legjobbnak lennünk, hanem kb 1 millió között, mert már egy adott munkára már Egyiptomból is jelentkeznek.

De szerintem alapvetően tényleg "csak" érzékenyebbek vagyunk. Belátjuk, hogy az élet sajnos csak kemény munkából áll, ha akarunk valamit, élni pedig nehéz, mármint nekünk vannak igényeink az élet élésére, nem azt látjuk prioritásnak, hogy legyen 4 gyerekünk.

2021. febr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Mert nagy a társadalmi nyomás, az elvárások velük szemben és a kamaszok eleve nagyon érzékenyek idegileg is.

Ez régebben is így volt, csak akkor nem került nyilvánosságra, meg a elgötbbször elintézték azzal, hogy majd kinövi.


A depresszió ugyanis nem rossz küörülményekre vezethetö vissza, hanem lelki túlterhelésre (meg genetikára)

2021. febr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Mert a közösségi médiából azt látják, hogy "mindenki" maldívra jár, 15 milliós autót vezet 20 évesen meg 50 milliós lakásba költözik, ami nyilván a valóságban egy szűk réteg, de ha non stop ezt dörgölik az arcukba, akkor hajlamosak elhinni hogy ez lenne az alap. De mivel az ő lehetőségeikhez mérten ez alig alig elérhető, ezért kevesebbnek érzik magukat, úgy érzik ők a világ vesztesei, és valamit ők csinálnak rosszul az életben. Persze ez csak egy ok, lehet más is.
2021. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

1-es vagyok: Miért lettem lepontozva ? Nem provokációnak szántam. Csupán azt írtam, hogy szerintem egy gyerek, egy fiatal még boldog, életvidám, viszont időközben az élet megrontja, és depresszióssá válnak.


Megannyi szakításon, kudarcon, csalódáson túl van már akkor.

Egy gyerek alapvetően még, boldog, hisz az emberi jóságban, hogy az emberek alapvetően jószándékúak, és jót akarnak egymásnak.

2021. febr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

"szerintem egy gyerek, egy fiatal még boldog, életvidám"


MERT EZ az állításod NEM IGAZ! ÉPPEN ez a probléma, hogy a legtöbb fiatal NEM bolgod és NEM életvidám!

2021. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
5-ös: te sem ismersz gyerekeket meg fiatalokat! Ennyire nem lehetsz eltévedve!
2021. febr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem túl tájékozottak vagyunk, túl sok inger ér minket, túl sok dolgunk van, emiatt nagyon nehezen tudunk őszintén, egyszerűen csak boldogok lenni. Ha vannak céljaink, azok teljesítése se ad igazi boldogságot, maximum egy kis örömöt. Ez persze igaz lehet az idősebb generációra is
2021. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
80%

Ez nagyon igaz amit írt itt valaki. Nagyon gyönyörű helyen, leírhatatlanul jó módban élek, ház, nyaraló, albérlet kiadás, stb, és akkor is belekötök magamba-hogy na, miért nincs nekem emelt német nyelvvizsgám, hát a Józsikának van! Meló, és minden mellékes projekt mellett még azért húzom az agyam, hogy hmm, németezni kell, kell az, mert ez ALAP, pedig nincs rá szükségem, és még instám sincs meg mit tudom én mim, hogy másokat lessek.

Közbe, ott van a 40-es barátnőm, albérletben van a férjével, gyerekével, sose mennek sehova, és mégsem rugózik a dolgokon, örül, hogy az albérletet nehézség nélkül fizetik, és van egy autójuk, nincs hitelük, és azt mondja, ők jól állnak a biztonság miatt.

Én 25 vagyok, nem depressziós, de eszméletlen dolgokat állítok magam elé, hogy mi KELL, most is gyk-zás helyett németezhetnék...közbe tudom, hogy jobb pihizni, mert este meg ügyelek. Ez az én korosztályom, tömören.

2021. febr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%

#1-esre reagálva, nem kell 30-40 évet élni ahhoz, hogy valakit megrontson az élet, ahogy te fogalmaztál. Elég egy traumatizált gyermekkor, és máris ott van egy tinédzser vagy egy fiatal felnőtt, aki eleve instabil környezetben nőtt fel,labilisabb lelki-és mentális állapottal rendelkezik.

Nekem a közvetlen környezetemben nagyon sok ismerősömnek volt rossz gyermekkora és ez tényleg rá tudja tenni valamilyen szinten a bélyegét a jövőre nézve(legalábbis személyiségfejlődés téren.)


A kérdésre válaszolva pedig tényleg óriási a nyomás, rosszak a kilátások, sokan már szinte gyerekként atéltük milyen a pénz miatt aggódni, és néha nehéz megtalálni a pozitivitást a mai világban.

2021. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!