Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós fiatal?

Figyelt kérdés
Azt veszem, észre, hogy a normálisabb körülmények között élők közül is sokan azok.
2021. febr. 18. 10:54
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
73%

20


Ebben is lehet valami, de nem feltétlen mindenkire igaz.


Én például egész nap netezek, de minimum 95%-ban tematikus tartalmakat fogyasztok. Háziállatok, egészség, fotográfia és bizonyos műszaki témák zömében. A Facemen sok embert kikövettem, a falamon szinte csak tematikus tartalmak jelennek meg. Fent vagyok az Instán is, de ott is a hangulatos fotók, esetleg különlegesebb vagy "művészisbben" lefotózott ételek érdekelnek.

A Tecsőn is vagy zene megy a háttérben vagy szintén tematikus videók.



Általában szidják a netet, sokszor azt érzem, hogy csak én tartom az internetet jó dolognak. Viszont nem tudom, hol lennék nélküle... Könyvtárakba járnék, de ott közel se ezt a mennyiségű infót kapnám meg az érdeklődési köreimmel kapcsolatban, szerintem unatkoznék vagy rossz irányba alakulna a dolog, mint anno is.



Amúgy szerintem régen is érte ennyi infó az embereket (Gipsz Jakab mit csinál stb), csak más platformról.

2021. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
29%

Most? Hát szerinted mitől lett hirtelen ennyi lelkibeteg?

Szép kilátások vannak ha így halad a világ! Csak tenni kellene valamit inkább, mert depressziósan otthon ülve még semmi sem változik.

2021. febr. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

18 éves lányként írom:

Az iskola egy hatalmas nagy teher, főleg, ha perfekcionista vagy, de az már csak a saját magam problémája.

A magány is egy olyan dolog, ami minden fiatal, sőt minden ember életében előfordul. Van, hogy hiába van ott melletted a legjobb barátnőd, amikor csak a saját magad elfogadására lenne szükséged.

Nem is gondolnátok, néhányan milyen családi/anyagi körülmények között nőttek fel. A szülők tesznek rá, hogy mi van a gyerekkel, sokan pedig túl szigorúan nevelik őket. Magyarországon pedig kifejezetten elterjedtek az alkoholista szülők. Nem hiszem, hogy részleteznem kell, hogy ez mivel jár. A lényeg, hogy ebből kifolyólag önbizalomhiányosak lesznek, az pedig depresszióhoz vezet.


Összefoglalva: érzelmileg túl vannak terhelve, és egy idő után kimerülnek.

2021. febr. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Jól látod, kérdező. Járványszerűen terjed a fiatalok körében a depresszió. Dr Guseo ideggyógyász, pszichiáter szerint a glutén, de mindenképpen a nyugati típusú táplálkozás az oka. Nincs egyébként egyedül a véleményével, egyre több autoimmun betegség kapcsán is ez látszik bizonyítottnak.
2021. márc. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!